Surxondaryoda traktor ariqqa ag‘darildi. Traktorchi vafot etgan
2020 yilning 22 may kuni soat 17:50 da 49 yoshli E.X. o‘z boshqaruvida bo‘lgan «TTZ» rusumli tirkamali traktorda Uzun tumani «Chinor» mahallasi hududidagi adirlikdan avtomashinalar harakatlanishi uchun mo‘ljallanmagan yo‘ldan pastga yo‘nalish bo‘ylab harakatlanib kelayotgan vaqtda, boshqaruvni yo‘qotishi oqibatida yo‘nalishi bo‘yicha yo‘lning chap tomon qismida mavjud bo‘lgan qurigan ariqqa ag‘darilib ketib, yo‘l transport hodisasiga uchragan. Oqibatda fuqaro E.X., hodisa joyida vafot etgan.
Holat yuzasidan Uzun tumani IIB huzuridagi Tergov bo‘linmasi tomonidan O‘zbekiston Respublikasi Jinoyat kodeksining 266-moddasi 2-qismi (odam o‘limiga sabab bo‘lgan Transport vositalari harakati yoki ulardan foydalanish xavfsizligi qoidalarini buzish) bilan jinoyat ishi qo‘zg‘atilgan. Hozirgi vaqtda tergov harakatlari olib borilmoqda.

В Сурхандарьинской области перевернулся трактор. 49-летний водитель скончался на месте (фото)
22 мая примерно в 17:50 часов 49-летний Э.Х., управляя трактором «ТТЗ» с прицепом по непредназначенной для передвижения транспортных средств в сельской местности махалли «Чинор» Узунского района, потеряв управление над трактором, перевернулся в просохший арык расположенной по левой стороне движения. В результате чего Э.Х. от полученных телесных повреждений скончался на месте происшествия. Об этом сообщили в пресс-службе Следственного департамента.
По данному факту Следственным отделением при ОВД Узунского района возбуждено уголовное дело по ч.2 ст.266 Уголовного кодекса Республики Узбекистан (Нарушение правил безопасности движения или эксплуатации транспортных средств) .