Toshkent viloyatida 34 nafar shaxs qo‘lga olindi
Toshkent viloyatida ham respublikamizning boshqa viloyatlari singari «Dolzarb 40 kunlik» maxsus profilaktik tadbirlari doirasida jinoiy guruhlarga a’zo bo‘lgan, ijtimoiy muhitga salbiy ta’sir o‘tkazishga uringan bir necha shaxslar qo‘lga olinmoqda. Bu haqda IIBB axborot xizmati xabar berdi.
Qayd etilishicha, maxsus xizmat va huquq-tartibot idoralari tomonidan o‘tkazilgan reyd tadbirlari davomida, Toshkent viloyatida 34 nafar jinoiy guruh a’zolari qo‘lga olinib, ularning 11 nafariga nisbatan jinoyat ishi qo‘zg‘atildi, 23 nafari ma’muriy tartibda qamoqqa olindi.
Tadbir davomida ushbu va boshqa shaxslardan noqonuniy ravishda saqlab kelingan 13 dona pnevmatik va ov qurollari, o‘q-dori va elektroshoker, turli hajm va ko‘rinishdagi pichoq, kastet va bitalar aniqlangan.
Giyohvandlikka qarshi kurash yo‘nalishida,50 dan ortiq holatlar fosh etilib, 11 kg giyohvandlik moddalari va 8 ming 703 dona psixotrop va kuchli ta’sir qiluvchi dori vositalari noqonuniy muomaladan olingan.

Под Ташкентом задержали 34 участника преступной группы
В Ташкентской области, как и в других областях республики, в рамках специальных профилактических мероприятий «ударные 40 дней» задержаны несколько лиц, входивших в преступные группы.
Как сообщает областное ГУВД, в ходе рейдовых мероприятий, проведенных спецслужбами и правоохранительными органами, в Ташкентской области были задержаны 34 члена преступных группировок, в отношении 11 из них возбуждены уголовные дела, 23 заключены под стражу в административном порядке.
Выявлено 13 единиц пневматического и охотничьего оружия, боеприпасов и электрошокеров, ножей, кастетов и бит разных размеров и видов, незаконно хранящихся у этих и других лиц.
В борьбе с наркоманией выявлено более 50 случаев, изъято из незаконного оборота 11 кг наркотических средств и 8703 единицы психотропных и сильнодействующих препаратов.
Были задержаны 64 разыскиваемых лица, совершивших преступления и скрывшихся от судебных и следственных органов, найдены 2 пропавших без вести гражданина.