O‘zbekiston AQShning «New York Travel and Adventure Show 2025» turizm ko‘rgazmasida «Eng yaxshi yangi ishtirokchi» deb e’tirof etildi
Turizm qo‘mitasi raisi o‘rinbosari Sardor Niyazov boshchiligidagi O‘zbekiston delegatsiyasi ilk bor AQShning Nyu-York shahrida bo‘lib o‘tayotgan «New York Travel and Adventure Show 2025» turizm ko‘rgazmasida qatnashmoqda.
Ushbu nufuzli tadbirda AQShning barcha shtatlari delegatsiyalari bilan bir qatorda Xitoy, Yaponiya, Koreya Respublikasi, Malayziya, Pokiston, Maldiv orollari, Marokash, Italiya, Buyuk Britaniya, Serbiya, Kanada, Gruziya, Yamayka, Xorvatiya, Nikaragua, Beliz, Kosta Rika kabi 40 dan ortiq davlatlar turizm administratsiyalari va turistik kompaniyalari vakillari o‘z mahsulotlarini taqdim etmoqdalar.
O‘zbekiston delegatsiyasi MDHga a’zo davlatlardan yagona ishtirokchi sifatida mamlakatimizga sayyohlar oqimini oshirishga qaratilgan qator tadbirlarni tashkil qilmoqda. Jumladan, «Uzbekistan Airways» aviakompaniyasi va qator mahalliy turistik operatorlar ishtirokida yaratilgan milliy pavilonda O‘zbekiston turizm salohiyati bo‘yicha keng ko‘lamli taqdimotlar hamda xorijiy davlatlar turizm sohasi vakillari bilan ikkitomonlama muzokaralar o‘tkazilmoqda va tegishli kelishuvlarga erishilmoqda.
Ta’kidlash joizki, mamlakatimiz «Ko‘rgazmaning eng yaxshi yangi ishtirokchisi» deb e’tirof etildi.
Shuningdek, ko‘rgazma doirasida milliy kuylar va raqslar orqali o‘zbek xalqining boy va turfaxil madaniyati va an’analarini aks ettiruvchi madaniy dastur hamda turli tarqatma materiallari ishtirokchilarga taqdim etildi.

Узбекистан признан «Лучшим новым участником» на туристической выставке США «New York Travel and Adventure Show 2025»
Делегация Узбекистана во главе с заместителем председателя Комитета по туризму Сардором Ниязовым впервые принимает участие в туристической выставке New York Travel and Adventure Show 2025, которая проходит в Нью-Йорке, США.
На этом престижном мероприятии наряду с делегациями всех штатов США свою продукцию представляют представители туристических администраций и компаний более 40 стран, таких как Китай, Япония, Республика Корея, Малайзия, Пакистан, Мальдивские острова, Марокко, Италия, Великобритания, Сербия, Канада, Грузия, Ямайка, Хорватия, Никарагуа, Белиз, Коста-Рика.
Делегация Узбекистана, являясь единственным участником из стран-участниц СНГ, организует ряд мероприятий, направленных на увеличение туристического потока в нашу страну. В частности, в национальном павильоне, созданном с участием авиакомпании "Uzbekistan Airways" и ряда местных туроператоров, проводятся масштабные презентации туристического потенциала Узбекистана, а также двусторонние переговоры с представителями туристической отрасли зарубежных стран и достигаются соответствующие договоренности.
Следует отметить, что наша страна была признана «Лучшим новым участником выставки».
Также в рамках выставки участникам были представлены культурная программа, отражающая богатую и многогранную культуру и традиции узбекского народа посредством национальных мелодий и танцев, а также различные раздаточные материалы.