«O‘zmilliybank» AJ omonatchilari diqqatiga
«O‘zbekiston Respublikasi Tashqi iqtisodiy faoliyat milliy banki» aksiyadorlik jamiyati mamlakat rahbariyatining karantin shartlariga rioya qilish bo‘yicha talablarini bajarish hamda hozirgi vaqtda bank muassasalariga borish imkoni bo‘lmagan omonatchilarning manfaatlarini himoya qilish maqsadida 2020 yil 10 apreldan boshlab saqlash muddati aprel-may oylarida tugaydigan milliy va xorijiy valyutadagi muddatli va jamg‘arma omonatlarining (Milliy mobil ilovasida ochilgan omonatlardan tashqari) saqlash muddati avval tuzilgan shartnomalar shartlarida Bank tomonidan 2 oyga prolongasiya qilinishini/uzaytirilishini ma’lum qiladi.
Ko‘rsatilgan qo‘shimcha saqlash muddati mobaynida omonatchi omonatni yopish bo‘yicha ariza bilan murojaat qilgan taqdirda, foiz to‘lovlari har bir qo‘shimcha saqlangan kun uchun shartnomada ko‘rsatilgan yillik foiz stavkasiga muvofiq amalga oshiriladi.
Ko‘rsatilgan sanada saqlash muddati tugagan omonatlar egalari (Milliy mobil ilovasida ochilgan omonatlardan tashqari) Bank filialiga shaxsan tashrif buyurish orqali yoki omonat rasmiylashtirilgan filialning elektron pochtasiga (https://nbu.uz/uz/about-bank/branches-and-atms/) shaxsan qo‘lda yozilgan arizani, unga pasport va omonat daftarchasining nusxasini ilova qilgan holda, mudatli yoki jamg‘arma omonatning yangi shartnomasini tuzishlari mumkin.

Вниманию вкладчиков АО «Узнацбанка»!
Акционерное общество «Национальный банк внешнеэкономической деятельности Республики Узбекистан» во исполнение требований руководства страны по соблюдению условий карантина, а также в целях защиты интересов вкладчиков, не имеющих возможность в настоящее время посещать учреждения банка сообщает, что с 10 апреля 2020 года Банком будут продлены на 2 месяца сроки хранения срочных и сберегательных вкладов в национальной и иностранной валютах (за исключением вкладов открытые в мобильном приложении Milliy) на условиях раннее заключенных договоров, срок хранения которых истекает в период апрель-май текущего года.
В случае если в течение указанного дополнительного срока хранения вклада вкладчик обратится с заявлением на закрытие вклада, выплата процентов будет осуществляться по ставке вклада в соответствии с договором за каждый дополнительный день хранения.
По вкладам, у которых закончился срок хранения на указанную дату (за исключением вкладов открытые в мобильном приложении Milliy), вкладчики могут заключить новый договор срочного или сберегательного вклада, путем личного посещения или направления в электронную почту того филиала, где был оформлен вклад собственноручно написанного заявления на открытие интересующего вклада с приложением копии паспорта и вкладной книжки.