«O‘zmilliybank»dan aksiya: Visa kartalari o‘rtasida komissiyasiz o‘tkazmalar!
«O‘zmilliybank» AJ Visa International xalqaro to‘lov tizimining shartlari va qoidalariga muvofiq realizatsiya qilingan Visa to‘lov kartalarining egalari uchun 2019 yilning dekabrida O‘zbekistonda ilk bor Visa Direct innovatsion xizmatini ishga tushirdi. Mazkur xizmat Milliy mobil ilovasida kartadan kartaga pul mablag‘larini o‘tkazish imkonini beradi.
Bankning mijozlari — Visa kartalarining egalari, endi hech qanday qog‘ozlarsiz, navbatlarsiz va boshqa qiyinchiliklarsiz 24/7 rejimida O‘zbekiston bo‘yicha qarindoshlariga va yaqinlariga, shuningdek MDH davlatlariga pul o‘tkazishlari mumkin. O‘tkazmani amalga oshirish uchun mijozga Visa kartasi raqami, oluvchining ismi va familiyasini bilishning o‘zi kifoya.
Yangi xizmat bilan o‘tkazmani yuboruvchi endi ataylab bankka borishi va oluvchining aniq rekvizitlarini bilishi shart emas, oluvchi ham, o‘z navbatida, bankka borishi shart emas - mablag‘lar uning kartadagi hisob raqamiga tushadi.
«O‘zmilliybank» AJ Visa International XTT bilan birgalikda Aksiya o‘tkazmoqda, unga ko‘ra Visa Direct xizmati orqali barcha o‘tkazmalar komissiyasiz amalga oshiriladi.
Shu qatorda, Aksiyadan tashqari «O‘zmilliybank» AJning Visa kartasidan O‘zbekistondagi va MDHdagi har qanday banklarning Visa kartalariga o‘tkazmalar amalga oshirilganda 0,5% miqdorda komissiya undiriladi. Milliy mobil ilovasida «O‘zmilliybank» AJning Visa kartalari o‘rtasidagi o‘tkazmalari komissiyasiz, bepul amalga oshiriladi.
Shuningdek, kartadan pul mablag‘larini o‘tkazishda bitta operatsiyaning summasi bo‘yicha cheklovlar ham mavjud. O‘rnatilgan limit sutkada 500 AQSh dollarini tashkil qiladi.
Visa Direct — har joyda mavjudligi omilidan, iqtisodiy samaradorligi va Visa global tarmog‘ining tezligidan foydalanib, to‘lovlarni real vaqt rejimida amalga oshirish imkonini beruvchi texnologiya. Bu har xil banklar o‘rtasidagi Visa kartasiga o‘tkazma bo‘lsa ham, pullar darhol tushadi.
«O‘zmilliybank» AJ — O‘zbekistonning yetakchi banklaridan biri, uning strategiyasini asosiy ustuvorligi mijozga yo‘naltirilganlik hisoblanadi, bor kuchini bank xizmati sifatini yaxshilashga, yangi turdagi bank mahsulotlarini joriy qilishga qaratgan. Bankning ish tizimi shunday tuzilganki, bank xizmatlarini ko‘rsatish jarayoni yanada oddiyroq va tezroq bo‘lishi kerak.
Visa Direct yangi xizmati mahalliy va xalqaro naqd pulsiz to‘lovlarni rivojlanishida nafaqat muhim qadam, balki bank strategiyasini amalga oshirishda ko‘rgazmali ko‘rsatkich ham bo‘ldi.

Акция от АО «Узнацбанк»: переводы с карты на карту Visa без комиссии!
АО «Узнацбанк» в декабре 2019 года впервые в Узбекистане запустил инновационный сервис Visa Direct для держателей платежных карт Visa, который реализован в соответствии с условиями и правилами международной платежной системы Visa International. Данная услуга позволяет осуществлять переводы средств с карты на карту в мобильном приложении Milliy.
Клиенты банка — держатели карт Visa, могут переводить деньги родным и близким по Узбекистану и в страны СНГ в режиме 24/7 без лишних бумаг, очередей и других сложностей. Для осуществления перевода клиенту достаточно знать только номер карты Visa, имя и фамилию получателя.
С новым сервисом отправителю перевода не нужно специально посещать отделение банка и знать точные реквизиты получателя, которому, в свою очередь, также не нужно идти в банк — средства поступят на счет его карты.
АО «Узнацбанк» совместно с МПС Visa International проводит Акцию, согласно которой все переводы посредством сервиса Visa Direct будут осуществляться без комиссии.
В то время, как вне Акци при осуществлении переводов с карт Visa АО «Узнацбанк» на карты Visa любых банков Узбекистана и стран СНГ взимается комиссия в размере 0,5%. Переводы между картами Visa АО «Узнацбанк» в мобильном приложении Milliy осуществляются без комиссии, бесплатно.
Также имеются ограничения по сумме одной операции на проведение переводов денежных средств с карт. Установленный лимит составляют 500 долларов США в сутки.
Visa Direct — технология, позволяющая осуществлять платежи в режиме реального времени, используя фактор повсеместности, экономическую эффективность и скорость глобальной сети Visa. Деньги поступают мгновенно, даже если это перевод на карту Visa между разными банками.
АО «Узнацбанк» — один из ведущих банков Узбекистана, основным приоритетом стратегии которого является клиентоориентированность, направляет максимальные усилия на улучшение качества банковского обслуживания, внедрение новых видов банковских продуктов. Система работы банка составлена так, чтобы процесс предоставления банковских услуг стал намного проще и быстрее.
Новый сервис Visa Direct является не только важным шагом в развитии локальных и международных безналичных платежей, но и наглядным показателем реализации стратегии банка.