Jahongir Ortiqxo‘jayevga yangi o‘rinbosar tayinlandi
Nodira Umarova shahar hokimi o‘rinbosari — oila va xotin-qizlar boshqarmasi boshlig‘i vazifasini bajaruvchisi etib tayinlandi. Bu haqda Toshkent shahar hokimligi matbuot xizmati xabar qildi.
Umarova Nodira Nigmatullayevna 1969-yilda Toshkent shahrida tug‘ilgan. Toshkent davlat pedagogika instituti va O‘zbekiston Respublikasi Prezidenti huzuridagi Davlat va jamiyat qurilish akademiyasi (hozirgi O‘zbekiston Respublikasi Prezidenti huzuridagi Davlat boshqaruvi akademiyasi)ni tamomlagan.
2018-yildan hozirgi vaqtgacha O‘zbekiston Respublikasi Bandlik va mehnat munosabatlari vazirligi Band bo‘lmagan aholiga xizmat ko‘rsatuvchi monomarkaz direktori bo‘lib ishlagan.
Oila va xotin-qizlar boshqarmalarining qolgan yangi rahbarlari bilan ushbu havola orqali tanishishingiz mumkin.

Нодира Умарова назначена исполняющей обязанности замхокима Ташкента
Нодира Умарова назначена исполняющей обязанности заместителя хокима города — начальника управления по вопросам семьи и женщин. Об этом сообщила пресс-служба столичного хокимията.
Нодира Нигматуллаевна Умарова родилась в 1969 году в Ташкенте. Является выпускницей Ташкентского государственного педагогического института и Академии государственного и общественного строительства при Президенте Республики Узбекистан (ныне — Академия государственного управления при Президенте Республики Узбекистан).
С 2018 года по настоящее время возглавляла Моноцентр по оказанию услуг незанятому населению «Ишга мархамат» при Министерстве занятости и трудовых отношений Республики Узбекистан.