Жаҳонгир Ортиқхўжаевга янги ўринбосар тайинланди
Нодира Умарова шаҳар ҳокими ўринбосари — оила ва хотин-қизлар бошқармаси бошлиғи вазифасини бажарувчиси этиб тайинланди. Бу ҳақда Тошкент шаҳар ҳокимлиги матбуот хизмати хабар қилди.
Умарова Нодира Нигматуллаевна 1969 йилда Тошкент шаҳрида туғилган. Тошкент давлат педагогика институти ва Ўзбекистон Республикаси Президенти ҳузуридаги Давлат ва жамият қурилиш академияси (ҳозирги Ўзбекистон Республикаси Президенти ҳузуридаги Давлат бошқаруви академияси)ни тамомлаган.
2018 йилдан ҳозирги вақтгача Ўзбекистон Республикаси Бандлик ва меҳнат муносабатлари вазирлиги Банд бўлмаган аҳолига хизмат кўрсатувчи мономарказ директори бўлиб ишлаган.
Оила ва хотин-қизлар бошқармаларининг қолган янги раҳбарлари билан ушбу ҳавола орқали танишишингиз мумкин.

Нодира Умарова назначена исполняющей обязанности замхокима Ташкента
Нодира Умарова назначена исполняющей обязанности заместителя хокима города — начальника управления по вопросам семьи и женщин. Об этом сообщила пресс-служба столичного хокимията.
Нодира Нигматуллаевна Умарова родилась в 1969 году в Ташкенте. Является выпускницей Ташкентского государственного педагогического института и Академии государственного и общественного строительства при Президенте Республики Узбекистан (ныне — Академия государственного управления при Президенте Республики Узбекистан).
С 2018 года по настоящее время возглавляла Моноцентр по оказанию услуг незанятому населению «Ишга мархамат» при Министерстве занятости и трудовых отношений Республики Узбекистан.