Milliy gvardiyachilar oilalari bilan 5 ta tashabbus asosida suhbatlar o‘tkazilmoqda
O‘zbekiston Respublikasi Prezidentining yoshlarga e’tiborni kuchaytirish, ularni madaniyat, san’at, jismoniy tarbiya va sportga keng jalb etish, ularda axborot texnologiyalaridan foydalanish ko‘nikmalarini shakllantirish, yoshlar o‘rtasida kitobxonlikni targ‘ib qilish, xotin-qizlar bandligini oshirish masalalariga bag‘ishlangan 5 ta tashabbusi asosida respublikamiz bo‘ylab Milliy gvardiya harbiy xizmatchilarining oila a’zolari bilan «Sog‘lom turmush tarzi asoslari» mavzusida davra suhbatlari tashkil etilmoqda. Bu haqda Milliy gvardiya matbuot xizmati xabar berdi.
Davra suhbatlarida O‘zbekiston Respublikasi Milliy gvardiyasi qo‘mondonligi, Respublika Psixologlar uyushmasi, Xotin-qizlar qo‘mitasi, «Oila» ilmiy-amaliy markazi, maktabgacha ta’lim muassasa va Sog‘liqni saqlash boshqarmalari vakillari tomonidan tadbir ishtirokchilariga «Jismoniy faollik va ruxiy muvozanat salomatlik garovi», «Oiladagi sog‘lom muhit va farzand tarbiyasi», «Harbiy xizmatchilarning farzandlarini Maktabgacha ta’lim muassasasiga joylashtirish tartibi», «Oilada o‘zaro munosabatlar va ularning yechimlari» kabi bir qator mavzularda ma’ruzalar o‘qildi.
Shuningdek, tadbir davomida harbiy xizmatchilarning oila a’zolari uchun kitob hamda bo‘sh ish o‘rinlari yarmarkalari o‘tkazilib, oilalardagi vaqtincha ishsiz ayollar ish bilan ta’minlanmoqda.

При участии семей военнослужащих Нацгвардии проводятся беседы по пяти инициативам президента
По всей республике при участии семей военнослужащих Национальной гвардии проводятся мероприятия на тему «Основы здорового образа жизни», согласно пяти важным инициативам, выдвинутых Президентом Республики Узбекистан, по вопросам усиления внимания к молодежи, широкого вовлечения ее к культуре, искусству и спорту, формирования навыков использования информационных технологий, пропаганды чтения книг среди молодого поколения и обеспечения занятости женщин. Об этом сообщает пресс-служба Национальной гвардии.
В ходе мероприятий для участников представителями командования Национальной гвардии, Ассоциации психологов, Комитета женщин, Научно-практического центра «Оила», Управлений дошкольного образования и здравоохранения Республики Узбекистан проводятся беседы на множество тем, такие как «Физическая активность и психологический баланс – залог здоровья», «Здоровая среда в семье и воспитание детей», «Порядок размещения детей военнослужащих в дошкольные учреждения», «Взаимоотношения в семье и пути их решения».
Кроме того, в рамках мероприятия проводятся книжные ярмарки и ярмарки вакансий для членов семей военнослужащих, в результате которых безработные женщины обеспечиваются работой.