O‘zbekistonda dam olish kunlari qor yog‘ishi kutilmoqda
Respublikada vaqti-vaqti bilan yog‘ingarchilik bo‘lib, shimolda yog‘ingarchilik qor shaklida, qolgan hududlarda asosan yomg‘ir shaklida kuzatiladi, 18-19-yanvar kunlari ba’zi joylarda qor yog‘adi.
Farg‘ona vodiysi hududlarida yog‘ingarchilik faqat 19-yanvarda kuzatiladi.
Bugun harorat kunduzi 8-11 daraja iliq, shanba va yakshanba kunlari kechasi 0-5 daraja iliq, kunduzi 2-7 daraja iliq bo‘ladi.
Kechasi va ertalab respublika bo‘ylab ba’zi joylarda tuman tushishi mumkin.
Shamol sharqdan g‘arbga o‘zgarib turgan holda 7-10 m/s tezlikda esadi, 18-19 yanvar kunlari ayrim joylarda 13-18 m/s gacha kuchayadi.
Toshkentda vaqti-vaqti bilan yomg‘ir yog‘adi, 18 yanvar kechasi va 19 yanvarda vaqti-vaqti bilan yog‘ingarchilik (yomg‘ir, qor) kuzatiladi. Kechasi va ertalab tuman tushishi mumkin. Yengil o‘rtacha tezlikdagi shamol bo‘ladi. Bugun havo harorati kunduzi 8-10 daraja iliq, shanba va yakshanba kunlari kechasi 0-2 daraja iliq, kunduzi 4-7 daraja iliq bo‘ladi.

В выходные в Узбекистане ожидается снег
В ближайшие дни Узбекистан ожидает неустойчивая погода с осадками, усилением ветра и туманом, сообщает Узгидромет.
По всей территории республики временами пройдут осадки: на севере — в виде снега, в остальных регионах — преимущественно дождь, который 18–19 января местами сменится снегом.
В областях Ферганской долины осадки ожидаются только 19 января. Температура ночью составит 0–5 °C, днем — 2–7 °C. В утренние часы местами возможен густой туман. Ветер восточный, переходящий на западный, 7–10 м/с, с порывами до 13–18 м/с в отдельных районах.
В Ташкенте временами прогнозируются дожди. Вечером 18 января и в течение 19 января возможен дождь с переходом в снег. В ночные и утренние часы ожидается туман. Сегодня дневная температура составит 8–10 °C. В выходные ночью будет 0–2 °C, а днем 4–7 °C.