Prezident Qarshidagi ko‘p qavatli uylarni borib ko‘rdi
Bu hududda jami 39 ta ko‘p qavatli uy barpo etilishi rejalashtirilgan bo‘lib, besh bosqichda amalga oshiriladi.
Ayni paytda, birinchi bosqichda 3 ta turar joy qurib bitkazilgan. Bunyodkorlikda seysmologiya va arxitektura talablariga alohida e’tibor qaratilgan. Sifatli, energiya tejovchi materiallardan foydalanilgan. Xonadonlarning har biriga alohida suv isitish moslamalari o‘rnatilgan.
Davlatimiz rahbari uylarning qurilish texnologiyasi va sifatiga e’tibor qaratdi. Yong‘in xavfsizligini, kommunal xizmatlar barqarorligini ta’minlash bo‘yicha qo‘shimcha ko‘rsatmalar berdi.
Hudud obodonlashtirilgan, bolalar maydonchasi tashkil etilgan. Yana 4 ta ko‘p qavatli uyni kelgusi yil mart oyida foydalanishga topshirish mo‘ljallangan.
Shuningdek, 1680 o‘rinli maktab, 2 ta maktabgacha ta’lim muassasasi, poliklinika, supermarket, sport maydonlari, istirohat bog‘i va boshqa ob’yektlar barpo etiladi.
Bu yerda avtomobil yo‘llari qurish va ta’mirlash, Qarshi shahrida isitish, ichimlik suvi va kanalizatsiya tarmoqlarini modernizatsiya qilish chora-tadbirlari taqdimoti o‘tkazildi.

Президент ознакомился с многоэтажными домами в Карши (фото)
В махалле Наво города Карши строятся 7 шестнадцатиэтажных домов. Президент Шавкат Мирзиёев ознакомился с этим жилым кварталом.
Всего на массиве планируется возвести 39 многоэтажных домов, проект будет реализован в пять этапов.
На первом этапе воздвигнуто 3 дома. Особое внимание уделено соблюдению современных сейсмологических и архитектурных требований. Использованы качественные энергосберегающие материалы. В каждой квартире установлен свой водонагревательный прибор.
Глава государства обратил внимание на технологию строительства и качество домов. Дал дополнительные указания по обеспечению пожарной безопасности, квалифицированного коммунального обслуживания.
Территория вокруг домов благоустроена, организована детская площадка. Еще 4 многоэтажных дома планируется сдать в марте следующего года.
Кроме того, будут построены школа на 1680 мест, 2 детских сада, поликлиника, супермаркет, спортивные площадки, парк и другие объекты.
Здесь же состоялась презентация мероприятий по строительству и ремонту дорог, модернизации сетей отопления, питьевого водоснабжения и канализации в Карши.