Sog‘liqni saqlash vazirligi O‘rtachirchiqdagi YTHda jabrlangan bolalar haqida ma’lumot berdi
Joriy yil 29 aprel kuni soat 01.44da O‘rta Chirchiq tumani hududidan o‘tuvchi 4R20 avtomobil yo‘lining 6-kilometrida «Mersedes-bens» rusumli avtobus yo‘ldan chiqib ketib, avtohalokatga uchragani haqda xabar qilgan edik.
YTH oqibatida avtobus ichida 53 ta yo‘lovchidan 27 nafari turli darajada tan jarohati olgan. Jarohatlanganlarga Sog‘liqni saqlash vazirligi tomonidan tasdiqlangan standartlarga mos ravishda zudlik bilan tekshiruvlardan o‘tkazilib, belgilangan tartibda shoshilinch tibbiy yordam ko‘rsatilgan. Bu haqda Sog‘liqni saqlash vazirligi Jamoatchilik bilan aloqalar bo‘limi xabar berdi.
Ulardan 19 nafariga ambulator yordam ko‘rsatilib, uyiga javob berilgan. Yana 2 nafari Nurafshon shahar tibbiyot birlashmasida chuqurlashtirilgan tibbiy ko‘rikdan o‘tkazilib, uyiga ruxsat berilgan. Ular potranaj xizmatiga nazoratiga olingan. Qolgan 6 nafari Respublika shoshilinch tibbiy yordam ilmiy markazining Travmatologiya va Shoshilinch xirurgiya bo‘limlariga yotqizildi. Ularning ikki nafari: 54 yoshli Asqad Kobilov va 2,5 yoshli Robiya Ma’murboyeva muvaffaqiyatli operatsiya qilindi. Ayni paytda jarohatlangan bemorlar o‘zlarini yaxshi his qilishmoqda.
Bundan tashqari, ushbu yo‘l transport hodisasi ishtirokchisi bo‘lgan barcha yo‘lovchilarning xonadonlariga borildi, ahvolidan xabar olinib, ularni tibbiy ko‘rikdan o‘tkazish ishlari tashkil etilgan.

Минздрав сообщило о здоровье пострадавших в ДТП в Уртачирчикском районе
Как мы сообщали ранее, сегодня, 29 апреля в 01:44 на 6-м километре автомобильной дороги 4Р20, проходящей на территории Урта Чирчикского района, автобус марки «Мерседес-бенс» выехал с дороги и попал в автокатарстрофу.
В результате, из 53 путников в автобусе 27 получили повреждения разной степени. Они в соответствии со стандартами Министерства здравоохранения немедля были обследованы и в установленном порядке им оказана экстренная медицинская помощь. Об этом сообщил отдел по связям с общественностью Минздрава.
19 из них оказана амбулаторная помощь и они отпущены домой. Еще для двоих организован углубленный медицинский осмотр в медицинском объединении города Нурафшан и им тоже разрешили идти домой. Остальные шесть человек привезены в Республиканский научный центр экстренной медицинской помощи. Двоим из них: 54 летнему Аскаду Кобилову и 2,5 годичной Робие Маъмурбоевой успешно провели операцию. В данное время они чувствует себя хорошо.
Кроме этого, медицинские работники побывали в домах всех путников, которые оказались участниками дорожно-транспортного происшествия, справились об их состоянии, также организованы работы по их медицинскому осмотру.