Toshkentda suv va kanalizatsiya narxi oshishi kutilmoqda
Suv ta’minoti tizimidagi sarf-xarajatlarning keskin ortganligi munosabati bilan Toshkent shahrida ichimlik hamda oqova (kanalizatsiya) suv xizmatlari narxi oshishi kutilmoqda, deb xabar berdi «Toshkent shahar suv ta’minoti» MChJ.
Qayd etilishicha, aholi uchun bir metr kub suv narxi 1400 so‘m, oqova suv narxi esa 1000 so‘m, yuridik tashkilotlar uchun ichimlik suvi narxi 3000 so‘m, oqava suv narxini esa 2200 so‘m etib belgilash bo‘yicha takliflar Toshkent shahar deputatlar kengashiga taqdim etilgan.
«Deputatlar kengashi muhokamasi yakunlaridan kelib chiqib, suv va kanalizatsiya narxlari oshirilishi sanasi haqida qo‘shimcha ma’lumot beriladi», deyiladi xabarda.

В Ташкенте в ближайшее время планируется повысить цены на воду и услуги канализации
В Ташкенте хотят повысить цены на услуги питьевого водоснабжения и канализации, сообщает пресс-служба «Тошкент шахар сув таъминоти».
Согласно информации, необходимость повышения тарифов обоснована резким увеличением расходов на поддержание работоспособности системы водоснабжения и канализации.
Для физических лиц цену за кубометр воды установили в размере 1400 сумов, за услуги канализации — 1000 сумов. Для юридических лиц предлагается установить тариф в 3000 сумов за кубометр питьевой воды и 2200 сумов за услуги канализации.
По итогам обсуждения Ташкентского городского кенгашанародных депутатов будет предоставлена дополнительная информация о дате повышения цен на питьевую воду и услуги канализации, добавили в пресс-службе.