Poytaxtimizning 4 ta tumanida issiq suv ta’minoti vaqtincha to‘xtatiladi
2021-2022 yillar kuz-qish mavsumiga tayyorgarlik ishlari yuzasidan yuqori kuchlanishli elektr tarmoqlarida o‘tkazayotgan ta’mirlash ishlari sababli 5 iyun kuni soat 07:00 dan 21:00 gacha 4-sonli Issiqlik Markazi xizmat ko‘rsatuvchi Yunusobod, Olmazor, Shayxontohur va Mirzo Ulug‘bek tumanlaridagi qator manzilgohlarda issiq suv ta’minoti vaqtincha o‘chiriladi. Bu haqda Toshkent shahar hokimiyati matbuot xizmati xabar bermoqda.
Yunusobod tumanida:
– Yunusobod 1-19-mavzelari;
– M-5, 6, 12, 15, M-17, 18 mavzelari;
– Amir Temur, Mustaqillik, Ahmad Donish, Yangishahar, Dehqonobod, Sohibkor, Katta halqa yo‘li, Shahriston, Uch Qahramon, Moyqo‘rg‘on, Rixsiliy, Yangi Yunusobod, Yunusota, Jumamasjid, Osiyo, Bog‘ishamol, Minor 1-berk, Chingiz Aytmatov, Kichik halqa yo‘li, Mingo‘rik, Abdulla Qodiriy, Bodomzor, Ko‘rgazma, Qozitarnov, Girgirtepa, Shivli, Shuhrat, Bog‘iravon, Mukarrama Turg‘unboyeva ko‘chalari.
Olmazor tumanida:
– Taxtapul, Qoraqamish 1/1, 1/2, 1/3, 1/4, 2/1, 2/2, 2/3, 2/4, 2/5, Tansiqboyev va Olimpiya dahalari;
– Shifokorlar shaharchasi;
– O‘zMU va ToshDTU hududlari; - Beshqo‘rg‘on-1, 2, 3, 4 mavzelari;
– Qoraqamish 1-tor, Talabalar, Universitet, Farobiy, Beruniy, Muxbir, Qamarniso, Mirzo G‘olib, Shifonur, Gulsaroy, Sebzor, Oltinsoy, Shimoliy Olmazor, Ziyo ko‘chalari.

В четырех районах столицы временно отключат горячую воду
В связи с проведением работ на высоковольтных линиях электропередач, в рамках подготовки к осенне-зимнему периоду 2021-2022 годов, 5 июня c 07:00 до 21:00 будет временно прекращено горячее водоснабжение по ряду адресов Юнусабадского, Алмазарского, Шайхантахурского и Мирзо-Улугбекского районов, сообщает пресс-служба столичного хокимията.
В Юнусабадском районе:
– кварталы 1-19;
– кварталы Ц-5,6, Ц-12,15, Ц-17, 18;
– проспекты Амира Темура и Мустакиллик, улицы Ахмада Даниша, Янгишахар, Дехканабад, Сахибкор, ТКАД, Шахристанская, Уч Кахрамон, Мойкурган, Рихсили, Янги Юнусабад, Юнусота, Джумамасжид, Осиё, Богишамол, 1-й тупик Минор, Чингиза Айтматова, МКАД, Мингурик, Абдуллы Кадыри, Бодомзор, Кургазма, Козитарнов, Гиргиртепа, Шивли, Шухрат, Богиравон, Мукаррам Тургунбаевой.
– массивы Тахтапуль, Каракамыш 1/1, 1/2, 1/3, 1/4, 2/1, 2/2, 2/5, Олимпия и Тансыкбаева,
– Медгородок;
– территории НУУз, ТашГТУ, массивы Бешкурган – 1,2,3,4;
– улицы 1-й проезд Каракамыш, Талабалар, Университетская, Фаробий, Беруний, Мухбир, Камарнисо, Мирзо Голиб, Шифонур, Гулсарай, Себзар, Олтинсой, Северный Алмазар, Зиё.