Пойтахтимизнинг 4 та туманида иссиқ сув таъминоти вақтинча тўхтатилади
2021-2022 йиллар куз-қиш мавсумига тайёргарлик ишлари юзасидан юқори кучланишли электр тармоқларида ўтказаётган таъмирлаш ишлари сабабли 5 июнь куни соат 07:00 дан 21:00 гача 4-сонли Иссиқлик Маркази хизмат кўрсатувчи Юнусобод, Олмазор, Шайхонтоҳур ва Мирзо Улуғбек туманларидаги қатор манзилгоҳларда иссиқ сув таъминоти вақтинча ўчирилади. Бу ҳақда Тошкент шаҳар ҳокимияти матбуот хизмати хабар бермоқда.
Юнусобод туманида:
– Юнусобод 1-19-мавзелари;
– М-5, 6, 12, 15, М-17, 18 мавзелари;
– Амир Темур, Мустақиллик, Аҳмад Дониш, Янгишаҳар, Деҳқонобод, Соҳибкор, Катта ҳалқа йўли, Шаҳристон, Уч Қаҳрамон, Мойқўрғон, Рихсилий, Янги Юнусобод, Юнусота, Жумамасжид, Осиё, Боғишамол, Минор 1-берк, Чингиз Айтматов, Кичик ҳалқа йўли, Мингўрик, Абдулла Қодирий, Бодомзор, Кўргазма, Қозитарнов, Гиргиртепа, Шивли, Шуҳрат, Боғиравон, Мукаррама Турғунбоева кўчалари.
Олмазор туманида:
– Тахтапул, Қорақамиш 1/1, 1/2, 1/3, 1/4, 2/1, 2/2, 2/3, 2/4, 2/5, Тансиқбоев ва Олимпия даҳалари;
– Шифокорлар шаҳарчаси;
– ЎзМУ ва ТошДТУ ҳудудлари; - Бешқўрғон-1, 2, 3, 4 мавзелари;
– Қорақамиш 1-тор, Талабалар, Университет, Фаробий, Беруний, Мухбир, Қамарнисо, Мирзо Ғолиб, Шифонур, Гулсарой, Себзор, Олтинсой, Шимолий Олмазор, Зиё кўчалари.

В четырех районах столицы временно отключат горячую воду
В связи с проведением работ на высоковольтных линиях электропередач, в рамках подготовки к осенне-зимнему периоду 2021-2022 годов, 5 июня c 07:00 до 21:00 будет временно прекращено горячее водоснабжение по ряду адресов Юнусабадского, Алмазарского, Шайхантахурского и Мирзо-Улугбекского районов, сообщает пресс-служба столичного хокимията.
В Юнусабадском районе:
– кварталы 1-19;
– кварталы Ц-5,6, Ц-12,15, Ц-17, 18;
– проспекты Амира Темура и Мустакиллик, улицы Ахмада Даниша, Янгишахар, Дехканабад, Сахибкор, ТКАД, Шахристанская, Уч Кахрамон, Мойкурган, Рихсили, Янги Юнусабад, Юнусота, Джумамасжид, Осиё, Богишамол, 1-й тупик Минор, Чингиза Айтматова, МКАД, Мингурик, Абдуллы Кадыри, Бодомзор, Кургазма, Козитарнов, Гиргиртепа, Шивли, Шухрат, Богиравон, Мукаррам Тургунбаевой.
– массивы Тахтапуль, Каракамыш 1/1, 1/2, 1/3, 1/4, 2/1, 2/2, 2/5, Олимпия и Тансыкбаева,
– Медгородок;
– территории НУУз, ТашГТУ, массивы Бешкурган – 1,2,3,4;
– улицы 1-й проезд Каракамыш, Талабалар, Университетская, Фаробий, Беруний, Мухбир, Камарнисо, Мирзо Голиб, Шифонур, Гулсарай, Себзар, Олтинсой, Северный Алмазар, Зиё.