Yunusobod tumaniga yangi hokim tayinlandi
Shu vaqtga qadar Bektemir tumani hokimi bo‘lib ishlab kelgan Jahongir Ibrohimov Yunusobod tumaniga hokim etib tayinlandi. Bu haqda poytaxt hokimligi axborot xizmati xabar berdi.
Jahongir Ibrohimov 1982-yilda Toshkent viloyatida tug‘ilgan. 2006-yilda Toshkent arxitektura-qurilish institutini tamomlagan.
Jahongir Ibrohimov 2017-2020-yillarda Sirdaryo viloyati hokimining sanoatni rivojlantirish, kapital qurilish, kommunikatsiyalar va kommunal xo‘jalik masalalari bo‘yicha o‘rinbosari, 2020-2021-yillarda Toshkent shahar Bektemir tumani hokimi sifatida ishlagan.
Eslatib o‘tamiz, Yunusobod tumanining avvalgi hokimi Rahmonbek Usmonov Transport vazir o‘rinbosari etib tayinlangandi.

Назначен новый хоким Юнусабадского района
Иброхимов Жахонгир Баходирович, работавший хокимом Бектемирского района, назначен хокимом Юнусабадского района. Об этом сообщила пресс-служба хокимията города Ташкента.
На этом посту он заменил Рахмонбека Усманова, который занял должность заместителя министра транспорта.
Иброхимов Жахонгир Баходирович родился в 1982 году в Ташкентской области. В 2006 году окончил Ташкентский архитектурно-строительный институт.
В 2017-2020 годах работал заместителем хокима Сырдарьинской области по вопросам развития промышленности, капитального строительства, коммуникаций и коммунального хозяйства, в 2020-2021 годах работал на должности хокима Бектемирского района города Ташкента.