Apreldan beri bunday qo‘rqinchli rekord qayd etilmagandi
Dunyo bo‘yicha koronavirusga chalinganlar soni 21 million kishidan oshdi, 755 ming kishi vafot etdi, deya xabar berdi Jahon sog‘liqni saqlash tashkiloti.
JSSTning ma’lum qilishicha, o‘tgan bir kecha-kunduzda dunyo bo‘yicha 294 237 kishida kasallik va 9985 kishida o‘lim holati ro‘yxatga olindi. Bu pandemiya boshlangandan beri qayd etilgan ikkinchi eng yuqori o‘lim ko‘rsatkichidir. Birinchisi 17-aprelda kuzatilgan bo‘lib, o‘shanda 12 453 kishi hayotdan ko‘z yumgandi. Shu tariqa umumiy kasallanganlar soni 21 026 758, vafot etganlar soni esa 755 786 kishiga yetdi.

В мире зафиксировали рекордный прирост смертей от COVID-19 с апреля
Количество подтвержденных случаев заражения коронавирусом в мире превысило отметку в 21 миллион, скончались свыше 755 тысяч человек, сообщила Всемирная организация здравоохранения (ВОЗ).
За последние сутки, по информации ВОЗ, в мире выявили 294 237 новых случаев заражения и 9985 летальных исходов. Это второй наивысший показатель смертности за весь период пандемии, больше случаев смерти было зарегистрировано только 17 апреля, когда скончались 12 453 человека. Общее число случаев заражения, таким образом, достигло 21 026 758, а общее число смертей — 755 786.
Всемирная организация здравоохранения 11 марта объявила вспышку новой коронавирусной инфекции COVID-19 пандемией.