Hindistondagi shifoxonada koronavirusdan davolanayotgan 9 kishi yong‘in tufayli halok bo‘ldi (video)
Hindistonning Andxra-Pradesh shtatida koronavirusni yuqtirganlar uchun gospital sifatida foydalanilayotgan mehmonxonada sodir bo‘lgan yong‘in oqibatida 9 kishi halok bo‘ldi, 15 kishi jarohatlangan. Bu haqda 9- avgust, yakshanba kuni «NDTV» telekanali efirida xabar berilgan.
Yong‘in Vijayavada shahrida qisqa tutashuv tufayli sodir bo‘lganligi aniqlandi. Shikastlanganlarning bari zudlik bilan shifoxonaga yetkazilgan, ularning ayrimlari og‘ir ahvolda, deya ta’kidladi politsiyachilar.
Telekanalning ma’lum qilishicha, yong‘in tufayli bemorlar vahima ko‘tarishgan, bir nechtasi o‘zini derazadan tashlagan. Binoda jami 22 nafar bemor davolanayotgan bo‘lgan.
Hindistonda 2,08 million kishi koronavirusni yuqtirgan. Mamlakat infeksiyadan eng ko‘p zarar ko‘rgan davlatlar orasida dunyo bo‘yicha uchinchi o‘rinda turibdi.

В Индии 9 человек погибли при пожаре в госпитале для зараженных коронавирусом (видео)
В отеле индийского штата Андхра-Прадеш, который сейчас используется как госпиталь для зараженных коронавирусом, в результате пожара погибли по меньшей мере 9 человек, а еще около 15 пострадали. Об этом в воскресенье, 9 августа, сообщается в эфире телеканала NDTV.
Уточняется, что возгорание произошло в городе Виджайваде из-за короткого замыкания. Всех пострадавших экстренно доставили в больницу, некоторые из них в критическом состоянии, отметили в полиции.
По данным телеканала, из-за пожара у пациентов началась паника, в связи с чем несколько человек выпрыгнули из окон. В целом в здании находились на лечении 22 пациента.
В Индии на сегодняшний день насчитывается 2,08 миллиона заразившихся коронавирусом. Страна находится на третьем месте в списке наиболее пострадавших от инфекции государств.