Opa-singil koronavirus tufayli yarim asrdan so‘ng topishdi
Ma’lumotlarga ko‘ra, may oyida tobi qochgan 73 yoshli Doris Krippen oddiy gripp bo‘ldim, deb o‘ylagan, biroq organizmi shu darajada zaiflashib ketganidan, yiqilib tushgan va qo‘li singan. Tibbiyot xodimlari Krippenning koronavirusga chalinganini aniqlashgan. Davolanish uchun ayol qariyb 30 kun shifoxonada yotishiga to‘g‘ri kelgan.
Shundan so‘ng Fremont shahridagi reabilitatsiya markaziga murojaat qilgan. Buni qarangki, u yerda 20 yildan beri singlisi, 53 yoshli Bev Boro ishlar ekan. Bu keyinchalik ma’lum bo‘lgan. Boro bemorlar ro‘yxatida Krippen ismini ko‘rgan zahoti bu uning opasi ekanligini darrov fahmlagan.
«Bunga ishonolmadim. «Ey Xudoyim, bu mening opam bo‘lsa kerak», deb o‘yladim», — deya Boroning so‘zlarini keltirgan nashr.
Krippenning quloqlari yaxshi eshitmay qolgani uchun Boro otasining ismini taxtaga yozib ko‘rsatdi. Krippen ham uning qizi ekanligini tasdiqladi.
«Meni bu yerga (reabilitatsiya markazi) yuborishgani Xudoning ko‘rsatgan marhamati. Chunki bu yerga yuborishmaganida singlimni topmagan bo‘lardim», — deydi Krippen. U uzoq yillar singlisini izlagan, lekin natija chiqmagan.
Qariyb yarim asr ko‘rishmagan opa-singilning otasi bir, faqat onalari boshqa. Krippen onasining qo‘lida tarbiya topgan, Boroni esa olti oyligida farzandlikka olishgan. Ta’kidlanishicha, Boroning boshqa aka-ukalari va opa-singillari ham bor. Ularning ko‘pchiligini topishga muvaffaq bo‘lgan. Endi ular yig‘iladigan bo‘lishdi.

Две сестры нашли друг друга спустя полвека благодаря коронавирусу
Две сестры в американском штате Небраска благодаря коронавирусу воссоединились спустя более 50 лет разлуки, сообщает UPI.
По его данным, заболевшая в мае 73-летняя Дорис Криппен считала, что у нее обыкновенный грипп, однако ее организм настолько ослаб, что она упала и сломала руку. В итоге выяснилось, что у Криппен коронавирус, и для того, чтобы выздороветь, женщине пришлось провести в больнице почти 30 дней.
Уже после этого она обратилась в реабилитационный центр в городе Фремонт, где, как стало ясно позднее, уже более 20 лет работает ее сестра, 53-летняя Бев Боро. Как только Боро увидела имя Криппен в списке пациентов, она догадалась, что это ее сестра.
«Я не могла поверить в это. Я подумала: «Боже мой, думаю, это моя сестра», — приводит издание слова Боро.
Поскольку Криппен плохо слышит, Боро написала имя их общего отца на доске, и Криппен подтвердила, что она также является его дочерью.
«Это было благословение Господа, что меня отправили сюда (в реабилитационный центр), потому что, если бы меня сюда не отправили, я бы не нашла ее», — сказала Криппен, которые долгие годы пыталась найти сестру.
У сестер, которые не виделись более полувека, общий отец и разные матери. Криппен воспитывалась родной матерью, а Боро была отдана на удочерение, когда ей было шесть месяцев. Отмечается, что у женщин есть и другие братья и сестры, и Боро удалось найти большинство из них. Теперь все они смогут воссоединиться.