O‘zbekistondagi mahkumlar uchun Yevropadan insonparvarlik yordami keldi
Yevropada xavfsizlik va hamkorlik tashkiloti O‘zbekistondagi loyihalar koordinatori mamlakatimizdagi jazoni ijro etish muassasalariga koronavirus infeksiyasi kirib kelishining oldini olishda Bosh boshqarma tomonidan olib borilayotgan ishlarga ko‘maklashish uchun insonparvarlik yordamini ko‘rsatdi. Bu haqda IIV JIEBB Axborot xizmati xabar berdi.
Insonparvarlik yordami o‘z ichiga 15 turdagi turli tibbiy himoya (yuz niqoblari, tibbiy qo‘lqoplar, himoya kostyumlari, bog‘lov materiallari), kir yuvish va shaxsiy giginena xamda antibakterial vositalarni jamlagan bo‘lib, uning umumiy qiymati 180 million so‘mdan ortiqdir.
Ushbu vositalar tarbiya koloniyasidagi voyaga yetmagan mahkumlar va mahkuma ayollarning koloniyasida jazo muddatini o‘tayotgan maxsus kontingent uchun shuningdek, ushbu muassasalarda xizmat qilayotgan xodimlarga maqsadli ravishda yetkazib berildi.
O‘z navbatida IIV JIEBB rahbariyati jazoni ijro etish muassasalarida «SOVID-19» infeksiyasi kirib kelishining oldini olish bo‘yicha ko‘rsatilgan insonparvarlik yordami uchun Yevropada xavfsizlik va hamkorlik tashkiloti O‘zbekistondagi loyihalar koordinatori, elchi Djon MakGregorga o‘z minnatdorchiligini bildiradi.

ОБСЕ оказала гуманитарную помощь тюрьмам Узбекистана
Координатор проектов ОБСЕ в Узбекистане в целях оказания поддержки Главному управлению в деле предупреждения проникновения короновирусной инфекции оказал гуманитарную помощь учреждениям исполнения наказания, функционирующим в нашей стране. Об этом сообщает пресс-служба ГУИН МВД.
Гуманитарная помощь состоит из 15 видов средств защиты (лицевые маски, медицинские перчатки, защитные костюмы), а также средств стирки и личной гигиены, антибактериальных средств, на общую сумма 180 миллионов сум.
Данные средства доставлены несовершеннолетним осужденным в воспитательной колонии, специальному контингенту, который проходит срок наказания в женской колонии, а также сотрудникам, несущим службу в данных учреждениях.
Руководством ГУИН МВД Республики Узбекистан выражена благодарность Координатору проектов ОБСЕ в Узбекистане Джону МакГрегори за оказанную гуманитарную помощь в предупреждении инфекции СOVID-19 в учреждениях исполнения наказания.