Dehli-Moskva yo‘nalishidagi samolyot Toshkentga favqulodda qo‘ndirildi
Uzbekistan airports bergan xabarga ko‘ra, «Aeroflot» aviakompaniyasining Dehli-Moskva yo‘nalishi bo‘yicha uchayotgan AFL233 reysi samolyoti Toshkentga favqulodda qo‘nishni amalga oshirgan.
«Samolyot mahalliy vaqt bilan soat 09:30 da Toshkent aeroportiga qo‘ndi», – deyiladi xabarda.
Favqulodda qo‘nishga ko‘richak (appenditsit) xurujiga uchragan Hindiston fuqarosi sabab bo‘lgan. Ekipaj yo‘lovchining sog‘lig‘i yomonlashgani sababli muqobil aerodromga qo‘nishga majbur bo‘lgan.
Aeroportga qo‘ngach, yo‘lovchi tez yordam mashinasida olib ketilgan va malakali tibbiy yordam ko‘rsatish uchun tibbiy muassasaga yotqizilgan.

Самолет, летевший из Дели в Москву, совершил экстренную посадку в Ташкенте
Самолёт авиакомпании «Аэрофлот», выполнявший рейс AFL233 по маршруту «Дели — Москва» 3 марта совершил экстренную посадку в Ташкенте. Воздушное судно приземлилось в столичном аэропорту. в 9:30, сообщила пресс-служба компании Uzbekistan Airports.
Причиной посадки стал гражданин Индии, у которого случился приступ аппендицита. Экипаж принял решение следовать на запасной аэродром по причине ухудшения самочувствия пассажира.
После посадки пассажира забрала карета скорой помощи. Он госпитализирован в лечебное учреждение для оказания медицинской помощи.