Emomali Rahmon ham Mirziyoyevni referendumning muvaffaqiyatli o‘tgani bilan tabrikladi
Tojikiston prezidenti Emomali Rahmon Shavkat Mirziyoyevni O‘zbekiston Respublikasi Konstitutsiyasiga o‘zgartirishlar kiritish bo‘yicha umumxalq referendumi muvaffaqiyatli o‘tgani bilan tabrikladi.
«O‘zbekiston Respublikasi Konstitutsiyasiga o‘zgartish va qo‘shimchalar kiritish bo‘yicha umumxalq referendumi muvaffaqiyatli o‘tkazilgani bilan Sizni va butun qardosh O‘zbekiston xalqini tojik xalqi nomidan va shaxsan o‘z nomimdan tabriklayman.
Referendum yakunlari Sizning jamiyatni yanada ijtimoiy-iqtisodiy rivojlantirish va mamlakatda davlatchilikni mustahkamlashga qaratilgan strategik yo‘nalishingizga bo‘lgan O‘zbekiston xalqining yuksak ishonchi va kuchli qo‘llab-quvvatlovini yana bir bor tasdiqlaydi», – deyiladi Tojikiston prezidenti tabrigida.
Emomali Rahmon, shuningdek, Shavkat Mirziyoyevga mustahkam sog‘lik va davlat faoliyatida yangi muvaffaqiyatlar, qardosh O‘zbekiston xalqiga tinchlik, farovonlik va barqaror taraqqiyot tilagan.
Eslatib o‘tamiz, kecha, 1-may kuni ushbu mazmundagi tabriklar Shavkat Mirziyoyevning Qozog‘iston va Qirg‘iziston prezidentlari bilan bo‘lib o‘tgan telefon orqali muloqotida ham bildirilgan edi.

Эмомали Рахмон поздравил Мирзиёева с успешным проведением референдума
1 мая Президент Республики Таджикистан уважаемый Эмомали Рахмон направил поздравительную телеграмму Президенту Республики Узбекистан Шавкату Мирзиёеву.
«Уважаемый Шавкат Миромонович, от имени таджикского народа и от себя лично поздравляю Вас и весь братский народ Узбекистана с успешным проведением всенародного референдума по поправкам в Конституцию Республики Узбекистан.
Итоги референдума еще раз подтверждают высокое доверие и твёрдую поддержку народом Узбекистана Вашего стратегического курса, нацеленного на дальнейшее социально-экономическое развитие общества и укрепление государственности в стране.
Пользуясь возможностью, подчёркиваю твёрдую приверженность Таджикистана к всестороннему углублению и расширению таджикско-узбекских добрососедских взаимоотношений в духе стратегического партнёрства и союзнического взаимодействия.
Искренне желаю Вам, дорогой Шавкат Миромонович, крепкого здоровья и новых успехов в Вашей государственной деятельности, а братскому народу Узбекистана – мира, благополучия и устойчивого прогресса», - говорится в телеграмме.