Farg‘onada xonadondan 5 million so‘mlik tilla-taqinchoqlarni o‘g‘irlagan shaxs ushlandi
Farg‘ona viloyati Uchko‘prik tumanida xonadonga g‘ayriqonuniy ravishda kirib, uydan 5.000.000 so‘mlik tilla-taqinchoqlarni o‘g‘irlagan shaxs qo‘lga olindi. Bu haqda Farg‘ona viloyati IIB Axborot xizmati ma’lum qildi.
Qayd etilishicha, Uchko‘prik tumani. Yangiobod mahalla hududida yashovchi fuqaro T.N IIBga murojaat qilib, unda 2022-yilning 16-dekabr kunidan 17-dekabr kuniga o‘tar kechasi noma’lum shaxs yashash xonadoniga g‘ayriqonuniy ravishda kirib, xonadonidan 5.000.000 so‘mlik tilla-taqinchoqlarini yashirin ravishda o‘g‘irlab, hodisa joyidan joyidan yashiringanligini ma’lum qilgan.
Mazkur holat yuzasidan Uchko‘prik tumani IIB huzuridagi tergov bo‘limi tomonidan Jinoyat kodeksining 169-moddasi 2-qismi «g» bandi bilan jinoyat ishi qo‘zg‘atilgan.

В Фергане вор ночью проник в дом и украл золотые украшения
Гражданин Т.Н, проживающий в районе махалли Янгиабад, обратился в ОВД с заявлением, в котором сообщил, что в ночь с 16 на 17 декабря 2022 года неизвестный незаконно проник в жилое помещение и тайно похитил золотые украшения на сумму 5.000.000 сумов, затем скрылся с места происшествия.
По данному факту следственным отделом при ОВД Учкуприкского района возбуждено уголовное дело по пункту «г» части 2 статьи 169 Уголовного кодекса.
В ходе проведенных оперативно-розыскных мероприятий было установлено, что данное преступление было совершено гражданином Ю.У, ведутся следственные действия.