Jamoat transporti yo‘laklarida o‘zgarishlar:
Bugundan boshlab, jamoat transporti uchun ajratilgan «A» harfli yo‘laklarda soat 23:00 dan 06:00 gacha barcha transport vositalarining harakatlanishiga ruxsat berildi. Ushbu choralar jamoat transporti harakatini soddalashtirishga yordam beradi.
«To‘xtash taqiqlangan» va «To‘xtab turish taqiqlangan» belgilarining qayta ko‘rib chiqilishi
«To‘xtash taqiqlangan» va «to‘xtab turish taqiqlangan» yo‘l belgilarining o‘rnatilishi qayta ko‘rib chiqiladi. Zarurat bo‘lmagan joylardagi ushbu belgilar olib tashlanadi. Belgi tagiga amal qilish vaqti ko‘rsatilgan qo‘shimcha axborot belgilarining o‘rnatilishi belgilandi. Masalan, «7:00–21:00» deb yozilgan bo‘lsa, taqiq faqat ushbu vaqt oralig‘idagina amal qiladi.
Temiryo‘l kesishmalarida yangi tartib:
Temiryo‘l kesishmalarida mavjud bo‘lgan «Stop» belgilarining o‘rniga boshqariluvchi svetoforlar o‘rnatiladi. Bu o‘zgarish haydovchilarning behuda to‘xtab o‘tishiga barham berib, yo‘l o‘tkazuvchanligini oshiradi.

Постановлением правительства для водителей вводится ряд послаблений. Об этом сообщает пресс-служба президента.
Так, по полосам, выделенным для маршрутного транспорта, разрешается движение других транспортных средств с 23:00 до 06:00.
В настоящее время движение других транспортных средств по полосам, выделенным для автобусов (обозначенных буквой "А"), запрещено. Однако, учитывая, что почти все автобусные маршруты завершают работу после 23:00, и в целях создания дополнительных удобств, с этого времени и до 6:00 утра движение по таким полосам для других транспортных средств будет разрешено и не будет считаться нарушением.
Постановлением предусмотрен полный пересмотр обоснованности установки дорожных знаков «Остановка запрещена» и «Стоянка запрещена».
Знаки, установленные в местах, где в них нет необходимости, будут демонтированы. При этом будет обеспечена установка дополнительных информационных табличек, указывающих время действия соответствующих знаков.