Joriy yil 12-dekabr kuni soat 19:30 larda Surxondaryo viloyati Angor tumani Yangiobod mahallasi hududidan o‘tuvchi 4R-1597 avtomobil yo‘lining 6-kilometrida yo‘l o‘rtasida yotgan noma’lum fuqaroning jasadi aniqlangan.
Surxondaryo viloyati IIB Matbuot xizmati xabariga ko‘ra, o‘sha kunning o‘zida xodimlar holatga oydinlik kiritish va murdaning shaxsini aniqlash ishlarini olib borgan.
Sud tibbiyot ekspertizasining dastlabki ma’lumotiga ko‘ra, 1976-yilda tug‘ilgan fuqaro noma’lum transport vositasi tomonidan sodir etilgan YTH natijasida og‘ir tan jarohati olib, shu joyning o‘zida vafot etgan.
Olib borilgan tezkor choralar davomida piyodani urib ketib, unga birinchi yordam ko‘rsatmasdan voqea joyidan qochib ketgan haydovchining shaxsi aniqlangan. 1966-yilda tug‘ilgan haydovchi «Lada Samara» rusumli avtomobilida e’tiborsizligi tufayli yo‘lning qatnov qismida mast holda yotgan piyodani ko‘rmasdan bosib ketgan.
Viloyat IIB boshlig‘i Ilhom Soipovning ma’lumot berishicha, hodisaga mazkur yo‘lda ajratuvchi chiziqlarning chizilmagan va tunggi yoritish chiroqlarining yo‘qligi ham sabab bo‘lgan.
Holat yuzasidan JKning 266-modda (transport vositalari harakati yoki ulardan foydalanish xavfsizligi qoidalarini buzish) 2-qismi hamda 117-modda (xavf ostida qoldirish) 2-qismi bilan jinoyat ishi qo‘zg‘atilgan.

В Сурхандарье водитель переехал лежавшего на дороге пешехода и скрылся (видео)
12 декабря примерно в 19:30 на 6-м км автомобильной дороги 4R-1597, пролегающей через махаллю Янгиобод в Ангорском районе Сурхандарьинской области, обнаружено тело неизвестного гражданина. Об этом сообщили в пресс-службе областного УВД.
Согласно заключению судмедэкспертизы, гражданин, 1976 г.р., получил тяжелые травмы впоследствии ДТП и погиб на месте происшествия.
В результате оперативных мер установлена личность водителя, сбившего гражданина и скрывшегося с места, не оказав ему первую помощь. Выяснилось, что водитель автомобиля Lada Samara, 1966 г.р., в результате невнимательности не заметил лежащего на дороге пьяного человека и проехал по нему.
Как сообщает начальник УВД Илхом Соипов, причиной происшествия стали отсутствие на дороге разделительных полос и ночного освещения.
По данному факту возбуждено уголовное дело по части 2 статьи 266 и части 2 статьи 117 Уголовного кодекса.