15-noyabr kuni yog‘ingarchilik kutilmayapti
Toshkentda havo o‘zgarib turadi, yog‘ingarchilik bo‘lmaydi. Sharqdan esayotgan shamol o‘z yo‘nalishini o‘zgartirib, g‘arbdan sekundiga 7-12 metr tezlikda esadi. Kechasi 2-4, kunduzi 13-15 daraja iliq bo‘ladi.
Qoraqalpog‘iston Respublikasi va Xorazm viloyatida havo o‘zgarib turadi, yog‘ingarchilik bo‘lmaydi. G‘arbdan sekundiga 7-12 metr tezlikda shamol esadi. Kechasi 2-7 daraja sovuq, kunduzi 5-10 daraja iliq bo‘ladi.
Buxoro va Navoiy viloyatlarida havo o‘zgarib turadi, yog‘ingarchilik bo‘lmaydi. G‘arbdan sekundiga 7-12 metr tezlikda shamol esadi. Kechasi 0-5, kunduzi 10-15 daraja iliq bo‘ladi.
Toshkent, Samarqand, Jizzax va Sirdaryo viloyatlarida havo o‘zgarib turadi, yog‘ingarchilik bo‘lmaydi. Sharqdan esayotgan shamol o‘z yo‘nalishini o‘zgartirib, g‘arbdan sekundiga 7-12 metr tezlikda esadi. Kechasi 0-5, kunduzi 10-15 daraja iliq bo‘ladi.
Qashqadaryo va Surxondaryo viloyatlarida havo o‘zgarib turadi, yog‘ingarchilik bo‘lmaydi. Sharqdan esayotgan shamol o‘z yo‘nalishini o‘zgartirib, g‘arbdan sekundiga 7-12 metr tezlikda esadi. Kechasi 0-5, kunduzi 12-17 daraja iliq bo‘ladi.
Andijon, Namangan va Farg‘ona viloyatlarida havo o‘zgarib turadi, yog‘ingarchilik bo‘lmaydi. Sharqdan esayotgan shamol o‘z yo‘nalishini o‘zgartirib, g‘arbdan sekundiga 7-12 metr tezlikda esadi. Kechasi 0-5, kunduzi 10-15 daraja iliq bo‘ladi.

Какая погода ожидает нас 15 ноября?
Гидрометцентр сообщил о погоде в республике на 15 ноября. В Ташкенте переменная облачность, без осадков. Ветер восточный с переходом на западный 7-12 м/с. Температура ночью 2-4 тепла, днем 13-15 тепла.
В Каракалпакстане и Хорезмской области переменная облачность, без осадков. Ветер западный 7-12 м/с. Температура ночью 2-7 мороза, днем 5-10 тепла.
В Бухарской и Навоийской областях переменная облачность, без осадков. Ветер западный 7-12 м/с. Температура ночью 0-5 тепла, днем 10-15 тепла.
В Ташкентской, Самаркандской, Джизакской и Сырдарьинской областях переменная облачность, без осадков. Ветер восточный с переходом на западный 7-12 м/с. Температура ночью 0-5 тепла, днем 10-15 тепла.
В Кашкадарьинской и Сурхандарьинской областях переменная облачность, без осадков. Ветер восточный с переходом на западный 7-12 м/с. Температура ночью 0-5 тепла, днем 12-17 тепла.
В Андижанской, Наманганской и Ферганской областях переменная облачность, без осадков. Ветер восточный с переходом на западный 7-12 м/с. Температура ночью 0-5 тепла, днем 10-15 тепла.
В горных районах республики переменная облачность, без осадков. Ветер восточный с переходом на западный 7-12 м/с. Температура ночью 2 мороза-3 тепла, днем 7-12 тепла.