27-mart kuni O‘zbekistonda yomg‘ir yog‘ishi kutiladi
Toshkentda havo o‘zgarib turadi, vaqti-vaqti bilan yomg‘ir yog‘adi. Sharqdan sekundiga 5-10 metr tezlikda shamol esadi. Kechasi 12-14, kunduzi 18-20 daraja iliq bo‘ladi.
Qoraqalpog‘iston Respublikasi va Xorazm viloyatida havo o‘zgarib turadi, vaqti-vaqti bilan yomg‘ir yog‘adi. Sharqdan sekundiga 5-10 metr tezlikda shamol esadi. Kechasi 5-10, kunduzi 10-15 daraja iliq bo‘ladi.
Buxoro va Navoiy viloyatlarida havo o‘zgarib turadi, yomg‘ir yog‘ishi kutiladi. Sharqdan sekundiga 5-10 metr tezlikda shamol esadi. Kechasi 10-15, kunduzi 15-20 daraja iliq bo‘ladi.
Toshkent, Samarqand, Sirdaryo va Jizzax viloyatlarida havo o‘zgarib turadi, yomg‘ir yog‘adi. Sharqdan sekundiga 5-10 metr tezlikda shamol esadi. Kechasi 9-14, kunduzi 15-20 daraja iliq bo‘ladi.
Qashqadaryo va Surxondaryo viloyatlarida havo o‘zgarib turadi, vaqti-vaqti bilan yomg‘ir yog‘adi. Sharqdan sekundiga 5-10 metr tezlikda shamol esadi. Kechasi 12-17, kunduzi 20-25 daraja iliq bo‘ladi.
Andijon, Namangan va Farg‘ona viloyatlarida havo o‘zgarib turadi, yog‘ingarchilik bo‘lmaydi. Sharqdan sekundiga 5-10 metr tezlikda shamol esadi. Kechasi 7-12, kunduzi 13-18 daraja iliq bo‘ladi.

Завтра по республике ожидаются дожди
Центр гидрометеорологической службы при Министерстве чрезвычайных ситуаций сообщил о погоде в республике на 27 марта.
Ташкенте переменная облачность, временами дождь, возможна гроза. Температура ночью 12-14 тепла, днем 18-20 тепла.
В Каракалпакстане и Хорезмской области переменная облачность, местами дождь, возможна гроза. Температура ночью 5-10 тепла, днем 10-15 тепла.
В Бухарской и Навоийской областях переменная облачность, местами дождь, возможна гроза. Температура ночью 10-15 тепла, днем 15-20 тепла.
В Ташкентской, Самаркандской, Джизакской и Сырдарьинской областях переменная облачность, местами дождь, возможна гроза. Температура ночью 9-14 тепла, днем 15-20 тепла.
В Кашкадарьинской и Сурхандарьинской областях переменная облачность, местами дождь, возможна гроза. Температура ночью 12-17 тепла, днем 20-25 тепла.
В горных районах республики переменная облачность, временами осадки, местами возможны сильные, возможна гроза. Лавиноопасно. Температура ночью 3-8 тепла, днем 5-10 тепла.