9 yoshli yigitcha sochini birinchi marta kestirdi: uni og‘ir bemorlarga sovg‘a qilmoqchi
Angliyada shu paytgacha biror marta ham sochini oldirmagan Reyli Stenkomba ismli 9 yoshli o‘g‘il bola hayriya uchun bunga rozi bo‘ldi. Bu haqda «The Sun» xabar berdi.
Yigitcha Esseks grafligi Litl-Klakton shahrida istiqomat qiladi. U bolaligidan dunyoga mashhur futbolchi Garet Beylning uzun sochlariga ishqiboz.
Biroq endi saraton bilan kasallangan bolalarga yasama soch tayyorlash uchun sariq sochlarini kestirishga qaror qildi.
Reyli, shuningdek, «Little Princess Trust» hayriya tashkiloti uchun 3000 funt sterling to‘plashga muvaffaq bo‘ldi. U sochini oldirayotganda sartaroshdan qo‘rqib ketganini tan oldi. Biroq uning bu ishi ko‘pgina odamlarni baxtiyor qilishidan umidi katta.

Пожертвовал волосы: в Англии впервые подстригли 9-летнего мальчика
В Англии 9-летний мальчик по имени Рейли Стэнкомба, который никогда раньше не стригся, решил все-таки сделать это – ради благотворительности. Об этом сообщает The Sun.
Когда-то мальчика, проживающего в городе Литл-Клактон графства Эссекс, вдохновил на длинные волосы футболист Гарет Бейл.
Но теперь ребенок решил остричь свою светлую копну для того, чтобы из нее можно было сделать парики для больных раком детей.
Рейли также собрал более 3000 фунтов стерлингов (свыше 290 тысяч рублей) для благотворительной организации «Little Princess Trust». Он признался, что чувствовал страх перед парикмахером, однако надеется, что его поступок поможет многим людям стать счастливее.