Abdulaziz Kamilov Tojikiston, Turkmaniston va Qozog‘istonga boradi
2021-yilning 16-18-fevral kunlari O‘zbekiston Tashqi ishlar vaziri Abdulaziz Kamilov Tojikiston, Turkmaniston va Qozog‘iston Respublikasiga amaliy tashrif bilan boradi. Bu haqda vazirlik matbuot xizmati xabar berdi.
Tashrif doirasida Tojikiston, Turkmaniston va Qozog‘iston tashqi siyosiy mahkamalari rahbarlari bilan uchrashuvlar o‘tkazilishi rejalashtirilgan.
Muzokaralar chog‘ida mintaqaviy hamkorlikning bugungi holati va rivojlanish istiqbollari, shuningdek, Markaziy Osiyoning global iqtisodiy jarayonlar va transport yo‘laklariga integratsiyasi masalalari muhokama qilinishi ko‘zda tutilgan.

Абдулазиз Камилов посетит Казахстан, Таджикистан и Туркменистан с рабочим визитом
16-18 февраля 2021 года Министр иностранных дел Республики Узбекистан Абдулазиз Камилов посетит Республику Казахстан, Республику Таджикистан и Туркменистан с рабочим визитом, сообщает пресс-служба МИДа.
В рамках визита планируется проведение встреч с главами внешнеполитических ведомств Казахстана, Таджикистана и Туркменистана.
В ходе переговоров предусматривается обсуждение состояния и перспектив дальнейшего развития регионального взаимодействия, а также вопросов интеграции Центральной Азии в глобальные экономические процессы и транспортные коридоры.