Abdulla Aripov Dmitriy Medvedev bilan uchrashadi
2018 yilning 7 sentyabr kuni O‘zbekiston Respublikasi Bosh vaziri Abdulla Aripov Rossiya Federatsiyasiga rasmiy tashrif bilan boradi va hukumat raisi Dmitriy Medvedev bilan uchrashadi. Bu haqda Rossiya hukumati saytida e’lon qilindi.
Hukumat rahbarlari ikki tomonlama o‘zaro savdo-iqtisodiy, investitsion va madaniy-gumanitar aloqalarni muhokama qiladi. Alohida e’tibor atom energetikasi, sanoat, qishloq xo‘jaligi va ta’lim sohalariga qaratiladi.
Muzokaralardan so‘ng Abdulla Aripov va Dmitriy Medvedev raisligida Rossiya Federatsiyasi va O‘zbekiston Respublikasi o‘rtasidagi iqtisodiy hamkorlik bo‘yicha Hukumatlararo komissiyaning 19-majlisi bo‘lib o‘tadi.

Абдулла Арипов встретится с Дмитрием Медведевым
7 сентября 2018 года в Москве состоится встреча Председателя Правительства Российской Федерации с Премьер-министром Республики Узбекистан, который посетит Россию с рабочим визитом.
Главы правительств рассмотрят широкий круг вопросов двустороннего торгово-экономического, инвестиционного и культурно-гуманитарного взаимодействия. Особое внимание будет уделено активизации сотрудничества в области атомной энергетики, промышленности, сельского хозяйства, образования.
После переговоров состоится 19-е заседание Межправительственной комиссии по экономическому сотрудничеству между Российской Федерацией и Республикой Узбекистан под председательством Дмитрия Медведева и Абдуллы Арипова.