Abu-Dabi dengiz akademiyasi va UZINFOCOM AI LABS LLC o‘rtasida Anglashuv memorandumi imzolandi
Abu-Dabi dengiz akademiyasi va UZINFOCOM AI LABS LLC o‘rtasida o‘zaro anglashuv memorandumi imzolandi, unda tomonlarning zamonaviy raqamli texnologiyalar sohasidagi hamkorlikni rivojlantirish niyati mustahkamlangan.
Hujjat sun’iy intellekt infratuzilmasini mustahkamlash, amaliy yechimlarni ishlab chiqish va joriy etish, shuningdek, qo‘shma texnologik tashabbuslarni amalga oshirish uchun ekspertizani birlashtirishni nazarda tutadi. Hamkorlik doirasida amaliy tajriba almashish, tadqiqot yo‘nalishlarini rivojlantirish va hamkorlikning barqaror mexanizmlarini shakllantirish rejalashtirilgan.
Bo‘lajak mutaxassislarni tayyorlash va sun’iy intellekt sohasidagi kompetensiyalarni rivojlantirishga alohida e’tibor qaratiladi. Hamkorlik sun’iy intellekt yechimlarini keng miqyosda qo‘llash uchun shart-sharoitlar yaratish va tomonlarning texnologik salohiyatini mustahkamlashga qaratilgan.