AKT vaziri «Nokia» rahbariyati bilan uchrashdi
O‘zbekiston Respublikasi axborot texnologiyalari va kommunikatsiyalarini rivojlantirish vaziri Azim Axmedxadjayev «Nokia» kompaniyasining bosh ijrochi vitse-prezidenti, kompaniyaning Yevropadagi rahbari hamda «Digital Europe» kompaniyasi prezidenti Markus Byorxert bilan uchrashdi. Bu haqda vazirlik Axborot xizmati xabar berdi.
Uchrashuvda telekommunikatsiya va axborot texnologiyalari yo‘nalishida istiqbolda turgan hamkorlik masalalari yaqindan muhokama qilindi. Jumladan, kadrlar malakasini oshirish, yangi telekommunikatsiya texnologiyalari va xizmatlarini joriy qilish bo‘yicha loyihalarga e’tibor qaratildi.
Jahonning uzoq yillik tajriba va tarixiga ega kompaniyasi hisoblangan «Nokia» kompaniyasi 150 yildan buyon faoliyat ko‘rsatib kelmoqda. Bugungi kunda u mobil, simli va keng polosali telekommunikatsiya tarmoqlari uchun uskunalar, IT-yechimlar ishlab chiqarishda xalqaro miqyosda tan olingan ekspert hisoblanadi.

Глава Мининфокома встретился с руководством «Nokia»
Глава Мининфокома Азим Ахмедхаджаев встретился со старшим исполнительным вице-президентом, главой «Nokia» в Европе, президентом «Digital Europe» Маркусом Бёрхертом.
В ходе беседы обсуждены вопросы дальнейшего сотрудничества в сфере телекоммуникаций и информационных технологий. Отдельное внимание было уделено взаимодействию по повышению квалификации кадров, внедрению новых телекоммуникационных технологий и другие.
Компания «Nokia» создана более 150 лет назад. Сегодня «Nokia» является мировым технологическим экспертом в области разработок законченных решений для сетей телекоммуникаций и информационных технологий.