Andijonda FVB inspektori qo‘lga olindi
Andijon viloyati Baliqchi tumani Favqulodda vaziyatlar bo‘limi inspektori xizmat mavqeidan foydalangan holda o‘zganing ishonchiga kirib, mansabdor tanishlari orqali uning qarindoshini mazkur sohaga ishga kiritib qo‘yish evaziga 1800 AQSh dollari talab qiladi.
Davlat xavfsizlik xizmati va Iqtisodiy jinoyatlarga qarshi kurashish departamenti xodimlari hamkorligida o‘tkazilgan tezkor tadbirda inspektor so‘ralgan pul mablag‘ini tumandagi umumiy ovqatlanish shoxobchalaridan birida olgan vaqtida ashyoviy dalillar bilan ushlandi.
Hozirda unga nisbatan Jinoyat Kodeksining 168-moddasi 3-qismi “v” bandi va 28,211-moddasi 1-qismi bilan jinoyat ishi qo‘zg‘atilib, tergov harakatlari olib borilmoqda.

В Андижане задержан инспектор отдела чрезвычайных ситуаций Балыкчинского района. Об этом сообщает СГБ.
Согласно данным, инспектор, злоупотребив служебным положением, вошел в доверие к гражданину и потребовал 1 800 долларов США за содействие в трудоустройстве его родственника в данную сферу через своих должностных знакомых.
В ходе оперативного мероприятия, проведённого совместно сотрудниками СГБ и Департамента по борьбе с экономическими преступлениями, инспектор был задержан с поличным в момент получения запрашиваемых денежных средств в одном из объектов общественного питания района.
В настоящее время в отношении него возбуждено уголовное дело по пункту «в» части 3 статьи 168 и части 1 статьи 211 с применением статьи 28 Уголовного кодекса Республики Узбекистан. Проводятся следственные действия.