Unga ko‘ra, holat bo‘yicha tuman IIB xodimlari tomonidan olib borilgan tezkor surishtiruv harakatlari natijasida «Sifatli Metan Gaz» MChJ avtomobillarga gaz quyish shoxobchasiga navbatsiz kiritayotgan shu tumanda yashovchi 2 nafar fuqaroning shaxsi aniqlangan.
Ayni paytda K.O‘ va S.O.larga nisbatan MJtKning 183, 194-modda 1-qismi hamda 200-moddalariga asosan hujjatlar rasmiylashtirilib, qonuniy tartibda ko‘rib chiqishlik uchun Jinoyat ishlari bo‘yicha Oltinko‘l tuman sudiga yuborilgan.
«12-dekabr kuni Jinoyat ishlari bo‘yicha Oltinko‘l tuman sudi tomonidan K.O‘ va S.O.larga nisbatan to‘plangan ma’muriy huquqbuzarlik to‘g‘risidagi ish ko‘rib chiqilib, ularga nisbatan 15 sutkadan ma’muriy qamoq jazosi tayinlandi», – deyiladi Andijon viloyati IIB Axborot xizmati xabarida.

На метановой заправке в Андижане двое мужчин собирали с водителей деньги за проезд без очереди
Ранее в сети распространилась информация о том, что в Андижанской области на одной из метановых заправок мужчины незаконно собирали деньги с водителей, чтобы пропускать их без очереди на заправку.
По данным областного УВД, что граждане К.О. и С.О. вели незаконную деятельность на АЗС SIFATLI METAN GAZ, которая находится в Алтынкульском районе.
В соответствии со статьями 183 (Мелкое хулиганство), 194 (Невыполнение законных требований сотрудника органов внутренних дел), ч. 1 и ст. 200 (Самоуправство) КоАО в отношении граждан было возбуждено дело, документы были направлены в Алтынкульский районный суд по уголовным делам для судебного рассмотрения.
12 декабря Алтынкульский районный суд приговорил правонарушителей к 15 суткам административного ареста.