Andijonda yo‘lovchi talashgan kirakashlar o‘rtasida pichoqbozlik bo‘ldi
2020 yil 23 aprel kuni soat 17:30 larda 22 yoshli M.Q. Andijon viloyati, Shahrixon tumani Qo‘rg‘oncha maxallasida 27 yoshli D.J. bilan avtomashinalarida yo‘lovchi tashish navbati masalasida janjallashib qoldi. Bu haqda O‘zbekiston Respublikasi IIV huzuridagi Tergov departamenti xabar berib o‘tdi.
Janjal vaqtida M.Q. xo‘jalik pichog‘i bilan D.J.ga tan jarohati yetkazadi va oqibatda D.J. tuman markaziy shifoxonasiga olib borilgan.
Mazkur holat yuzasidan Shahrixon tuman IIB huzuridagi Tergov bo‘limi tomonidan O‘zbekiston Respublikasi Jinoyat kodeksining 104-moddasi 2-qismi «ye» bandi (badanga qasddan og‘ir tan jarohati yetkazish) bilan jinoyat ishi qo‘zg‘atilgan va M.Q. gumon qilinuvchi tariqasida ishtirok etishga jalb etilib, protsessual tartibda ushlangan.

В Андижане водители не поделили пассажиров и устроили поножовщину
23 апреля примерно в 17:30 часов 22-летний М.К. находясь на территории махалли Кургонча Шахриханского района, не поделив очередь на перевозку пассажиров учинил ссору с 27-летним Д.Ж. В ходе ссоры М.К. хозяйственным ножом нанес Д.Ж. телесные повреждения, сообщает пресс-служба Следственного департамента.
В результате происшествия Д.Ж. с телесными повреждениями был доставлен в районное медицинское учреждение.
По данному факту Следственным отделом при ОВЖ Шахриханского района возбуждено уголовное дело по п. «е» ч.2. ст.104 Уголовного кодекса Республики Узбекистан (умышленное нанесение тяжких телесных повреждений). М.К. привлечен в качестве подозреваемого и задержан в процессуальном порядке.