Andijonda yuz bergan avtohalokatda ikki kishi halok bo‘ldi
Kecha, 4-aprel kuni Andijon viloyatining Shahrixon tumani O‘rta Shahrixon MFYda yashovchi S.T. «Lasetti» rusumli avtomashinasini Asaka tumani Sho‘rqishloq mahallasi hududida yo‘lning qarama-qarshi yo‘nalishiga chiqib, qarshisidan kelayotgan Shahrixon tumanida yashovchi A.N. boshqaruvidagi «Moskvich-412» rusumli avtomashinasi bilan to‘qnashib ketgan.
Natijada «Moskvich-412» avtomashinasidagi ikki nafar yo‘lovchi jarohat olib voqea joyida vafot etgan. Shuningdek, «Lasetti» haydovchisi va «Moskvich-412» avtomashinasining yana bir yo‘lovchisi jarohat olib kasalxonaga yotqizilgan. Holat yuzasidan jinoyat ishi qo‘zg‘atilib, tergov harakatlari olib borilmoqda, deb xabar berdi IIV Jamoatchilik va OAV bilan aloqalar boshqarmasi.

В ДТП в Андижане погибли два человека
В ДТП, произошедшем в Андижанской области погибли два человека, сообщает управление по связям с общественностью и СМИ МВД.
4 апреля с.г. в Андижанской области гражданин С.Т., управляя автомобилем марки «Ласетти» на территории махалли Шуркишлок Асакинского района, не справился с управлением и совершил столкновение с автомобилем марки «Москвич 412» под управлением А.Н., который двигался по встречной полосе.
В результате двое пассажиров автомобиля марки «Москвич 412» получив травмы, скончались на месте. А также, водитель автомобиля «Ласетти» и один пассажир автомашины «Москвич 412» были доставлены в больницу. По данному факту возбуждено уголовное дело, ведется следствие.