Aniqlanishicha, 1976-yilda tug‘ilgan M.S. Andijon shahri hududidagi 29 ta chorrahaga o‘rnatilgan mahalliy tadbirkorga tegishli bo‘lgan 51 dona «Hikvision» rusumli yo‘l harakati qoidalari buzilganligini aniqlaydigan maxsus avtomatlashtirilgan foto va video qayd qilish dasturiy-texnik vositalari va 1 dona «Hikvision» rusumli radar kompleksiga, o‘ziga tegishli bo‘lgan «SRKET» rusumli pnevmatik miltiqdan o‘q otish orqali qasddan shikastlagan.
Ish bo‘yicha o‘tkazilgan sud-tovarshunoslik ekspertizasining xulosasiga ko‘ra, jami 1 mlrd 147 mln so‘m moddiy zarar yetkazgan.
Hozirda mazkur holat yuzasidan viloyat IIO FMB huzuridagi Tergov bo‘limi tomonidan fuqaro M.S.ga nisbatan jinoyat kodeksining tugishli bandi asosida jinoyat ishi qo‘zg‘atilib, tergov harakatlari olib borilmoqda.

Накануне в соцсетях распространилось сообщения о том, что житель Андижана разбил камнями 52 радара. В пресс-службе УВД Андижанской области прокомментировали ситуацию.
Согласно информации, гражданин М.С., 1976 г. р., умышленно повредил 51 автоматическую систему фото- и видеофиксации нарушений ПДД марки Hikvision, а также один радарный комплекс этой же марки, установленные на 29 перекрёстках города Андижана и принадлежащие ООО «TELECOM SOFT».
Для этого он использовал принадлежащую ему пневматическую винтовку марки SRKET.
Согласно заключению судебно-товароведческой экспертизы, ущерб от его действий составил 1 млрд 147 млн сумов.
По данному факту Следственным отделом при УВД города Андижана в отношении М. С. возбуждено уголовное дело по п. «в» ч. 2 ст. 173 Уголовного кодекса (Умышленное уничтожение или повреждение имущества с причинением крупного ущерба). Ведется следствие.