Bosh prokuraturada yangi tayinlov
O‘zbekiston Respublikasi Bosh prokurorining 2018-yil 24-maydagi buyrug‘i bilan Eshbekov Aziz Muxtorovich O‘zbekiston Respublikasi Bosh prokuraturasi tadbirkorlik va investitsiyalarni huquqiy himoya qilish boshqarmasi boshlig‘i lavozimiga tayinlandi. Bu haqda tashkilot rasmiy saytida xabar berildi.
A.Eshbekov 1982-yilda Toshkent shahrida tug‘ilgan. Ma’lumoti oliy, 2003-yilda Toshkent davlat yuridik institutini tamomlagan.
Foto: Bosh prokuratura rasmiy sayti
U mehnat faoliyatini O‘zbekiston Respublikasi Prezidenti devoni Qonunchilik va sud hokimiyati organlari bilan aloqalar bo‘yicha ekspertlar guruhida boshlab, Jizzax va Toshkent viloyati prokuraturasi organlarida tergovchi, prokuror yordamchisi va bo‘lim katta prokurori, Bosh prokuratura ichki xavfsizlikni ta’minlash inspeksiyasi prokurori, O‘zbekiston Respublikasi Prezidenti devoni huquqni muhofaza qiluvchi va nazorat idoralari faoliyatini muvofiqlashtirish bo‘yicha xizmati inspektori, Bosh prokuratura sog‘liqni saqlash, ta’lim va boshqa ijtimoiy sohalarda qonunchilik ijrosi ustidan nazorat boshqarmasi prokurori lavozimlarida ishlagan.

В Генпрокуратуре Узбекистана произошло новое назначение
Приказом Генерального прокурора Узбекистан от 24 мая 2018 года Эшбеков Азиз Мухторович назначен начальником Управления по правовой защите предпринимательства и инвестиций Генеральной прокуратуры Узбекистана. Об этом сообщает пресс-служба генералная прокуратура Узбекистана.
А.Эшбеков родился в 1982 году в городе Ташкенте. Образование высшее, в 2003 году окончил Ташкентский государственный юридический институт.
Фото: Генпрокуратура Узбекистана
Трудовую деятельность начал в Группе экспертов по связям с законодательными и органами судебной власти аппарата Президента Узбекистана, занимал должности следователя, помощника прокурора и старшего прокурора отдела органов прокуратуры Джизакской и Ташкентской областей, прокурора Инспекции по обеспечению внутренней безопасности Генеральной прокуратуры, инспектора Службы по координации деятельности правоохранительных и контролирующих органов аппарата Президента Республики Узбекистан, прокурора Управления по надзору за исполнением законодательства в сфере здравоохранения, образования и других социальных сферах Генеральной прокуратуры.