Bo‘stonliqdagi mushtlashuvda erini himoya qilgan ayol ikki kishini pichoqladi
Toshkent viloyati Bo‘stonliq tumanida 2020 yil 4 may kuni soat 16.30 da qo‘shnilar o‘rtasida janjal kelib chiqdi va 33 yoshli X.X. erini himoya qilish maqsadida ikki kishiga pichoq urdi. Bu haqda O‘zbekiston Respublikasi IIV huzuridagi Tergov departamenti xabar berib o‘tdi.
Bo‘stonliq tumani Xo‘ja MFYda qo‘shnilar 42 yoshli M.M. va 47 yoshli K.M. hamda 35 yoshli U.X. o‘rtasida avvaldan mavjud bo‘lgan nizo sabab o‘zaro mushtlashuv yuzaga keladi. Mushtlashayotganlarni ko‘rgan X.X oshxonadan pichoq olib, M.M. va K.M.larga tan jarohati yetkazadi va turmush o‘rtog‘ini ajratib oladi.
Natijada M.M. va K.M.lar olgan tan jarohatlari bilan Bo‘stonliq tuman tibbiyot birlashmasiga olib kelingan, sud tibbiy ekspertiza xulosasiga ko‘ra, ikkalasiga ham «og‘ir» tan jarohati yetkazilganligi aniqlangan. Hodisa joyini ko‘zdan kechirish jarayonida bir dona oshxona pichog‘i va qon dog‘lari ashyoviy dalil tariqasida rasmiylashtirib olingan.
Mazkur holat yuzasidan Bo‘stonliq tumani IIB huzuridagi Tergov bo‘limi tomonidan X.X.ga nisbatan O‘zbekiston Respublikasi Jinoyat kodeksining 104-moddasi 1-qismi (qasddan badanga og‘ir shikast yetkazish) bilan jinoyat ishi qo‘zg‘atilib, dastlabki tergov harakatlariga kirishilgan.

В Ташобласти женщина заступилась за мужа и ранила двоих мужчин
4 мая 2020 года примерно в 16:30 часов 33-летняя Х.Х., заметив что её супруг 35-летний У.Х. из-за давних разногласий ссорится с соседями 42-летним М.М. и 47-летним К.М. на территории махали Хужа Бустанлыкского района заступилась за своего супруга и кухонным ножом нанесла ранения М.М. и К.М. Об этом сообщает Следственный департамент при МВД.
В результате М.М. и К.М. были доставлены в медицинское учреждение Бустанлыкского района согласно заключению судебно-медицинской экспертизы М.М. и К.М. получили «тяжкие» телесные повреждения.
При осмотре места происшествия в качестве вещественных доказательств были изъяты кухонный нож и пятна крови.
По данному факту Следственным отделом при ОВД Бустанлыкского района возбуждено уголовное дело по ч.1 ст.104 Уголовного кодекса Республики Узбекистан (нанесение тяжких телесных повреждений).