Budapesht meri Toshkentga keldi
Vengriya davlatining Budapesht shahri meri va bir guruh delegatsiya azolari poytaxtimizga tashrif buyurdi. Islom Karimov nomidagi Toshkent xalqaro aeroportida delegatsiya a’zolarini Toshkent shahar hokimi hamda hokimlikning mutasaddi rahbarlari kutib oldi.
Toshkentdagi «Ma’rifat va madaniyat» saroyida bo‘lib o‘tgan uchrashuvda Budapesht shahri meri hamda Toshkent shahar hokimi ishtirokida ikki tomonlama memorandum imzolandi.
Ushbu memorandumga ko‘ra Budapesht shahri va Toshkent shahrining hamkorlik masalalari va shaharlarning infratuzilmasi, ijtimoiy iqtisodiy rivojlanishiga doir bir qator masalalari e’tiborga olingan.

Мэр Будапешта прибыл в Ташкент
Делегация во главе с мэром столицы Венгрии города Будапешта Иштваном Тарлошем прибыла в Ташкент. Представителей Венгрии встретили хоким города Ташкент и ответственные лица хокимията в Ташкентском международном аэропорту имени Ислама Каримова.
Первое мероприятие в рамках визита состоялось во Дворце симпозиумов Ташкента и подписан меморандум о сотрудничестве между городами Ташкент и Будапешт.
В данном меморандуме уделено внимание ряду вопросов по улучшению инфраструктуры, развитию социально-экономической, предпринимательской, торговой, духовно-просветительской, туристической сфер.