«Captiva»da gaz to‘ldirilgan sharlar portladi. 3 kishi kuyish jarohatini oldi
Bugun, 15-fevral kuni Yashnobod tumanidagi 6-tug‘uruqxona yaqinida «Captiva» rusumli avtomobil salonida tabiiy gaz bilan to‘ldirilgan sharlar yorilib, alangalanib ketdi. Oqibatda 3 kishi kuyish jarohatlari bilan shifoxonaga yotqizildi, deb xabar berdi Toshkent shahar IIBB matbuot xizmati.
Hodisa sabablarini aniqlash davomida mashina salonida gaz bilan to‘ldirilgan 20 ta shar bo‘lganligi aniqlandi. Salondagi uch nafar yigit avtomobilda chekayotgan bщlgan. Gazning olovlanishi oqibatida ular qo‘l va yuz kuyishi jarohatini olgan.
IIBB fuqarolarni havo sharlarini xarid qilishda ular geliy bilan to‘ldirilganligiga ishonch hosil qilishi va ularning yonida sigaret chekmaslikka chaqirgan.

В Ташкенте трое парней пострадали из-за лопнувших в «Каптиве» воздушных шаров
В Ташкенте три молодых человека получили ожоги из-за лопнувших в «Каптиве» шаров, заполненных природным газом, сообщило ГУВД.
Сегодня, 15 февраля в Яшнабадском районе рядом с родильным комплексом № 6 в автомобиле марки «Каптива» лопнули шары, заполненные природным газом. В результате чего 3 человека получили ожоги и были госпитализированы.
В ходе выяснения причин случившегося было установлено, что в салоне машины находилось 20 шаров, заполненных газом. При этом находившиеся в салоне трое молодых людей курили в автомобиле. В результате воспламенения они получили ожоги рук и лица.
«Уважаемые граждане! Убедительно просим быть предельно осторожными при приобретении и использовании воздушных шаров. Убедитесь, что вы приобретаете «воздушные» шары, наполненные именно гелием. Помните, что другой «легкий» газ может легко воспламениться и стать причиной пожара. Не стоит курить сигареты рядом с воздушными шарами»,-отметили в ГУВД.