Dam olish kunlari sovuq chekinib, kunlar iliy boshlaydi — «O‘zgidromet»
O‘zbekiston hududlarida uzoq vaqt saqlanib turgan qatlamli bulutlar zichligi buzilishi bugungi kundan boshlandi. Nihoyat quyosh chiqdi, kunduz kungi harorat ko‘tarila boshladi, ammo bugun kunduz kuni harorat hali ham manfiy bo‘ladi.
Kunning o‘rtasiga kelib, havo 2-4 daraja sovuq bo‘ladi.
Dam olish kunlari antitsiklonning sovuq periferiyasi buzilishi davom etadi va yakshanba kuniga kelib, yuqori bosim maydoni O‘zbekiston hududidan butunlay chiqib ketadi.
Kechalari harorat ko‘tarilishi sekinroq bo‘ladi, kunduz kunlari esa tezlashadi.
Yakshanba kuni kechalari sovuq 1-6 darajagacha bo‘ladi, kunduz kunlari esa quyosh havoni 7-10 daraja iliqqacha isitadi. Nihoyat harorat me’yoriy qiymatlarga yaqinlashadi.
Shu kunlarda havo yog‘ingarchiliksiz bo‘ladi, asosan biroz bulutli bo‘lishi kutilmoqda. Respublikaning ba’zi joylariga asosan kechasi va ertalab tuman tushishi mumkin.

В выходные потеплеет — «Узгидромет»
Сегодня по Узбекистану началось разрушение плотной слоистой облачности, которая длительное время сохранялась по территории Узбекистана.
В выходные дни продолжится разрушение холодной периферии антициклона и к воскресенью область повышенного давления полностью покинет территорию Узбекистана, сообщает Узгидромет.
В ночные часы повышение температуры будет происходить медленнее, днем быстрее.
К воскресенью ночные морозы ослабеют до 1-6°, а днем солнце будет прогревать воздух до 7-10° тепла. Температура наконец-то приблизится к нормальным значениям.
Все эти дни ожидается преобладание небольшой облачности, без осадков. Местами по республике, в основном в ночные и утренние часы, возможен туман.