Dam olish kunlarida ham iliq harorat davom etadimi? «O‘zgidromet» izohi
Bugun va ertaga respublika bo‘yicha ob-havoni past bosim maydoni belgilaydi. Bunday vaziyatda Eron hududlaridan juda quruq va iliq havo kirib kelishi kutilmoqda. Havo harorati kunduzi 15-20 daraja iliqqacha, janubda 22 daraja iliqqacha, kechalari 0-5 daraja iliq atrofida bo‘ladi. Havo harorati iqlim me’yoridan 10-12 darajaga yuqori bo‘ladi.
Yakshanba kuni O‘zbekiston hududlariga Kaspiy dengizi hududlaridan bulutli massivlar kirib keladi, buning natijasida bulutlilik zichlashadi va kunduz kuni havo harorati 13-16 daraja iliqqacha biroz pasayadi, kechasi 0-5 daraja iliq atrofida bo‘ladi. Ammo bunday harorat hali ham iqlim me’yorlaridan 5-7 darajaga yuqoridir.

Узбекистанцев ждут очень теплые выходные
15-16 января погоду по республике будет определять поле пониженного давления. С такой ситуацией ожидается вынос очень сухого и теплого воздуха с зарубежного юга. Температура воздуха днем прогреется до 15-20° тепла, по югу до 22° тепла, в ночные часы будет в пределах 0-5° тепла. Температура воздуха превысит климатическую норму на 10-12°, сообщает Центр гидрометеорологической службы.
В воскресенье на территорию Узбекистана с районов Каспийского моря будут выходить облачные массивы, с которыми ожидаются уплотнение облачности и незначительное понижение дневной температуры воздуха до 13-16° тепла, ночью будет в пределах 0-5° тепла. Но такие температуры все еще выше климатической нормы на 5-7°.