FIFA prezidenti Janni Infantino O‘zbekistonga tashrif buyurdi
Janni Infantino O‘zbekiston futbolini rivojlantirishni muhokama qilish, Milliy futbol markazi bilan tanishish va “CAFA Nations Cup 2025” finalini stadiondan tomosha qilishni rejalashtirgan.
FIFA prezidenti Janni Infantino O‘zbekistonda futbolni yanada rivojlantirishga doir loyihalarni muhokama qilish, Milliy futbol markazi bilan yaqindan tanishish uchun mamlakatga keldi, deya xabar berdi O‘zbekiston futbol assotsiatsiyasi.
Infantino “CAFA Nations Cup 2025” musobaqasining Toshkentdagi final uchrashuvini ham stadiondan kuzatadi.
FIFA delegatsiyasini Toshkent xalqaro aeroportida O‘zbekiston sport vaziri Adham Ikramov, Osiyo Olimpiya kengashi vitse-prezidenti, Milliy olimpiya qo‘mitasi raisining birinchi o‘rinbosari Otabek Umarov, O‘zbekiston futbol assotsiatsiyasi birinchi vitse-prezidenti Ravshan Irmatov va rasmiylar kutib olishdi.
Bugun soat 19:30 da Toshkentdagi yangi “Olimpik” stadionida final uchrashuvi bo‘lib o‘tadi. Unda O‘zbekiston terma jamoasi “oltin” medal uchun Eronga qarshi maydonga tushadi.

Президент ФИФА Джанни Инфантино прибыл в Узбекистан
Президент ФИФА Джанни Инфантино посетил Узбекистан. Об этом сообщает Ассоциация футбола Узбекистана.
Глава ФИФА прибыл в нашу страну для обсуждения проектов по дальнейшему развитию футбола и знакомства с Национальным футбольным центром.
Инфантино также планирует присутствовать на финальном матче турнира «CAFA Nations Cup 2025», который состоится в Ташкенте.
Делегацию ФИФА в международном аэропорту столицы встретили министр спорта Узбекистана Адхам Икрамов, вице-президент Олимпийского совета Азии, первый заместитель председателя Национального олимпийского комитета Отабек Умаров, первый вице-президент Ассоциации футбола Узбекистана Равшан Ирматов и другие официальные лица.
Финальный матч начнётся сегодня в 19:30 на новом стадионе «Олимпик» в Ташкенте. Сборная Узбекистана сразится за «золото» с командой Ирана.