FVV Qozog‘istonda ro‘y bergan YTH haqida ma’lumot berdi
Bugun tunda, soat 02:39da Sharqiy Qozog‘iston viloyatida o‘zbekistonliklar ishtirokida yo‘l tranport hodisasi sodir bo‘ldi. Mazkur hodisa yuzasidan O‘zbekiston Favqulodda vaziyatlar vazirligi axborot berdi.
Unda aytilishicha, «Setra» rusumli avtobus hamda «MAN» rusumli yuk avtomashinasi o‘zaro to‘qnashishi natijasida ikki nafar O‘zbekiston fuqarosi vafot etgan.
Ma’lumotlarga ko‘ra, halok bo‘lganlardan biri Olim Ne’matov, 1978-yilda tug‘ilgan, «MAN» yuk mashinasi haydovchisi bo‘lgan. U Buxoro viloyati, G‘ijduvon tumani, Furqat ko‘chasi, 22-uyda doimiy istiqomat qilgan.
Yana biri esa 1975-yilda tug‘ilgan, Setra avtobusi haydovchisi edi. U Samarqand viloyati, Samarqand shahri, Humoyun ko‘chasi, 18-uyda doimiy istiqomat qilgan Farid G‘afurov ekani ma’lum bo‘lgan.
Aytilishicha, O‘zbekiston FVV va IIV hamkorlikda halok bo‘lganlarning jasadini olib kelish choralarini ko‘rmoqda. Bu borada vazirlikning (+998-71) 147-10-50 telefon raqamiga qo‘ng‘iroq qilib, hodisa haqida batafsil axborot olish mumkin.

МЧС сообщило о ДТП в Казахстане
2 мая 2018 года в 02:39 часов в Акжаикском районе Западно-Казахстанской области Республики Казахстан на 171 км авдороги «Уральск-Атырау», в результате столкновения автобуса марки «Setra» и грузового автомобиля марки «МАN» погибли двое граждан Республики Узбекистан. Об этом сообщила пресс-служба Министерства по чрезвычайным ситуациям.
В результате проведенных работ МЧС и МВД Республики Узбекистан совместно с КЧС МВД Республики Казахстан определены личности погибщих граждан Узбекистана. Один из них Нематов Олим Иноятович, 1978 г.р. (водитель грузового автомобиля «MAN», проживал по адресу: Бухарская область, Гиждуванский район, улица Фуркат, дом № 22). А другой Гафуров Фарид Тахирович, 1975 г.р. (водитель автобуса «Setra», проживал по адресу: Самаркандская область, город Самарканд, улица Хумоюн, дом № 18).
МЧС и МВД Республики Узбекистан организованы работы по доведению информации до близких родственников погибших.
Также в данное время МЧС и МВД Республики Узбекистан совместно с посольством Республики Узбекистан в Республики Казахстан осуществляются рганизационные мероприятия по доставке тел погибших в Республику Узбекистан.