Hisob raqam ochish, kredit olish uchun ariza berish, onlayn omonatni rasmiylashtirish, barcha turdagi to‘lovlar hamda xalqaro pul o‘tkazmalari.... Mana shunday xizmatlarni tez va sifatli amalga oshiruvchi Milliy bankning yana bir hududiy markazi o‘z faoliyatini boshladi. Manzil esa Toshkent viloyatining Olmaliq hamda Chirchiq shaharlari. Markaz xodimlari zamonaviy kommunikatsiya vositalari hamda mebellar bilan to‘liq jihozlangan yangi binoda faoliyat boshladilar.
Mazkur zamonaviy bank xizmatlari markazi ancha ixchamlashgan, ham maydon jixatdan, ham ishchilar soni jixatidan. Shunday bo‘lsada uning ish berish samarasi ancha o‘sgan. Sababi bu yerda barcha birlamchi xizmatlar ko‘rsatiladi, va ularnini amalga oshiruvchi asosiy kuch universal personallardir. Xo‘sh universal xodimga ega markaz qulayligi nimada o‘zi?
— Bungi kunda markazimizda eng kamida 5 yillik ish tajribasiga ega xodimlar faoliyat yuritib kelmoqda. Xodimlarning universalligi shundaki, mijozni qiziqtirgan har qaysi bank xizmati haqida ma’lumot berish, so‘ralgan xizmatni ko‘rsatish imkoniga ega, — deya ta’kidlaydi «O‘zmilliybank» AJ Olmaliq bank xizmatarini ko‘rsatish markazi mudiri Umil Umarov. — Misol uchun, valyuta ayriboshlash uchun mijoz markazimizga keldi. Mijozni kredit xizmatlarimiz qiziqtirib qoldi. Mijoz bilan ishlayotgan xodim kredit bo‘yicha barcha tamoyillarni tushuntirib berish bilan birga shu yo‘nalishda xizmat ko‘rsatish bilimiga ega. Mijoz birinchidan vaqt yo‘qotmaydi, ovora ham bo‘lmaydi.
O‘zmilliybankning Olmaliq shahar filiali qoshida tashkil etilgan ushbu markazida 14 ta universal xodimlar mijozlarga xizmat ko‘rsatadi. Bundan tashqari bu yerga 2 ta pul ayriboshlash bankomatlari joylashtirilgan. Mazkur 80 kv metrlik binoning 2 qavatida 7 ta xodim yuridik shaxslarga xizmat ko‘rsatadi.
— 1998 yildan beri «O‘zmilliybank» mijoziman. Xizmat ko‘rsatish sifati yuqori va qator qulayliklarga ega bo‘lgani uchun mazkur bank bilan hamkorlik qilaman, deydi bank mijozi, — Saidolimxon Mamadov. — Kredit olsak ham, pul mablag‘larini o‘tkazsak ham barchasi tezda amalga oshiriladi. Xodimlar o‘z ishini yaxshi biladigan malakali va xushmuomala. Bank sohasidagi yangiliklar va yangi xizmatlardan doimiy ravishda boxabar qilib turishadi.
Ta’kidlash kerakki, aholiga sifatli bank xizmatlarini ko‘rsatish maqsadida, «O‘zmilliybank» AJ tomonidan «Bank xizmatlarini ko‘rsatish markazlari» geografiyasi yanada kengaytirish borasida chora-tadbirlar amalga oshirilmoqda.

Открыть счет, подать заявку, оформление онлайн-депозитов — С Национальным банком все легко
Банковский сектор Узбекистана продолжает расширять свое географическое присутствие, и развивать сектор услуг для своих клиентов. АО «Узнацбанк» не является исключением и открывает центры банковского обслуживание, как в столице, так и в регионах Республики. В начале марта были открыты два подобных центра в городах Чирчик и Алмалик. Центр банковского обслуживания «Узнацбанка» открывается во исполнение указа Президента Республики, в котором предусмотрены поддержка предпринимательских инициатив, создание удобства клиентам, способствование улучшению банковских услуг.
- Следует отметить, что современные центры банковского обслуживания предоставляют качественные услуги населению и создают дополнительные удобства для клиентов, - отмечает сотрудник Центра банковского обслуживания Андрей Пак. -  В центрах банковского обслуживания клиенты могут получить квалифицированную консультацию, открыть счет и подать заявку на кредит, оформить онлайн-депозиты, осуществить все виды платежей и международные денежные переводы.
Стоит добавить, что воспользоваться услугами центров банковского обслуживания АО «Узнацбанка» могут как физические, так и юридические лица.
- Данный центр помог мне с  открытием бизнеса, так как  выделил мне кредит некую сумму на открытие данного предприятия,- отмечает молодой предприниматель Бобур Юнусов. – Я очень рад, что в нашем городе открылся такой центр. Тут хорошие условия и отличные сотрудники, которые очень вежливо встретят клиента.
Данный центр также предлагает услуги международных денежных переводов, микрозаймы, автокредиты, потребительские кредиты и кредиты для юридических лиц. Кроме того здесь оказывается сервис по мобильному приложению «НБУ» Миллий, с которым можно перевести средства с карты на карту с 0,5 %. Приложение позволяет дистанционно открывать денежные депозиты и делать онлайн конвертацию валют. В будущем, АО «Узнацбанк» планирует, продолжить расширять свою деятельность в этом направлении, и предоставлять банковские услуги по всей территории страны.