Hokim yordamchisi va MTM mutaxassisi qo‘lga olindi
Bosh prokuratura huzuridagi Departamentning Xorazm viloyat boshqarmasi hamda Gurlan tuman prokuraturasi xodimlari tomonidan tezkor tadbir o‘tkazildi.
Bosh prokuratura matbuot xizmati xabar berishicha, unda Gurlan tuman hokimining yordamchisi U.K. fuqaro U.dan uni tuman maktabgacha ta’lim bo‘limi tizimidagi muassasalarning biriga Gurlan tuman MTM bo‘limining kadrlar bo‘yicha mutaxassisi orqali ishga kiritib qo‘yish evaziga 600 AQSh dollari olgan vaqtda ashyoviy dalillar bilan ushlangan.
Departament xodimlari tomonidan U.K.ning ko‘rsatmasiga asosan tezkor tadbir davom ettirilib, tuman MTM bo‘limining kadrlar bo‘yicha mutaxassisi M.M. tuman hokimi yordamchisi U.K. bilan uchrashib oldindan kelishilgan 600 AQSh dollarini olgan vaqtda ashyoviy dalillar bilan ushlangan.
Mazkur holat yuzasidan fuqarolar U.K. va M.M.larga nisbatan O‘zbekiston Respublikasi JKning tegishli moddalari bilan jinoyat ishi qo‘zg‘atilib, tergov harakatlari o‘tkazilmoqda, deyiladi xabarda.

В Гурлане задержаны помощник хокима и специалист ДОУ
Сотрудники Хорезмского областного управления Департамента совместно с сотрудниками прокуратуры Гурланского района провели оперативное мероприятие.
В ходе мероприятия задержан с вещественными доказательствами помощник хокима Гурланского района по пограничным вопросам У.К. при получении 600 долларов США у гражданки У. взамен устройства на работу в одно из учреждений в системе отдела дошкольного образования района через специалиста по кадрам Гурланского районного отдела ДОУ. Об этом сообщила пресс-служба Генеральной прокуратуры Узбекистана.
Оперативное мероприятие было продолжено сотрудниками Департамента по показаниям У.К. и специалист по кадрам районного отдела ДОУ М.М. был задержан с вещественными доказательствами при получении ранее оговорённых 600 долларов США у помощника районного хокима У.К во время встречи.
По данному факту в отношении граждан У.К. и М.М. возбуждено уголовное дело по соответствующим статьям УК Республики Узбекистан, ведутся следственные действия.