IIBB «O‘lmas polk» aksiyasi o‘tkazilishi haqidagi xabarni inkor etdi
Bir qator saytlar «poytaxt IIBB tomonidan Toshkentda «O‘lmas polk» aksiyasining tashkiliy ishlarida baholi qudrat yordam ko‘rsatishi» to‘g‘risidagi tekshirilmagan ma’lumot tarqatilmoqda.
IIBB matbuot xizmati shuni ma’lum qiladiki, Toshkent shahar IIBB boshqa huquqni muhofaza qiluvchi organlar bilan hamkorlikda belgilangan rejaga muvofiq barcha bayramlar vaqtida jamoat xavfsizligini ta’minlaydi.
Yurtimizda 9 may kuni nishonlanadigan xotira va qadrlash kuni rasmiy bayram hisoblanib, bu kunda ham IIBBning shaxsiy tarkibi shahar bo‘ylab xizmat olib boradi. Shu bilan bir qatorda, xotira komplekslarida gulchambarlar qo‘yish marosimlari o‘tkaziladi.
Bugungi kunda IIBB matbuot xizmati hokimiyatning Toshkent shahrida «O‘lmas polk» aksiyasi o‘tkazilishi to‘g‘risidagi ruxsati haqida ma’lumotga ega emas.
15 aprel kuni o‘tkazilgan sayyor qabul vaqtida qabulga «shaxsiy masalalar bo‘yicha» yozilgan Toshkent shahrida yashovchi Timur Ismoilov ushbu aksiya haqidagi savoliga yuqoridagi kabi javob olgan.

ГУВД Ташкента опровергло информацию о проведении акции «Бессмертный полк»
Рядом сайтов опубликована непроверенная информация о том, что якобы на выездном приеме одним из обратившихся был получен ответ о том, что «ГУВД столицы окажет посильное содействие при проведении акции «Бессмертный полк» в Ташкенте», заявили в ГУВД.
Сообщается, что ГУВД Ташкента совместно с другими правоохранительными органами обеспечивает общественный порядок и безопасность граждан во время проведения всех праздников в четком соответствии с утвержденным планом. Так, как это было в дни празднования Нового года, Международного женского дня, Навруза.
День памяти и почестей, отмечаемый в нашей стране 9 мая, является официальным праздником, и в этот день также личный состав ГУВД будет нести службу по всему городу. В том числе, в местах, где будет проходить церемония возложения венков, включая мемориальные комплексы «Вечный огонь», «Братские могилы» и другие.
На сегодняшний день пресс-служба ГУВД не имеет информации о разрешении хокимиятом проведения акции «Бессмертный полк» в городе Ташкенте, в том числе, в виде марша по улицам.