O‘zbekiston Respublikasi Prezidentining qarori bilan Bekmurod Tojimirzayevich Abdullayev O‘zbekiston Respublikasi ichki ishlar vazirining o‘rinbosari – Jamoat xavfsizligi departamenti boshlig‘i lavozimidan ozod etildi.
O‘zbekiston Respublikasi Prezidentining farmoyishi bilan Rustam Raxmonovich Tursunov O‘zbekiston Respublikasi Ichki ishlar vazirligi huzuridagi Jazoni ijro etish departamenti boshlig‘i lavozimidan ozod etildi.
Eslatib o‘tamiz, bir muddat oldin Prezident Shavkat Mirziyoyev millat genofondini giyohvandlikdan himoya qilish, kiberjinoyatlarga qarshi samarali kurashish hamda prokuror nazoratini raqamlashtirish yuzasidan takliflar taqdimoti bilan tanishgani xabar qilingandi.

В Министерстве внутренних дел Узбекистана произошли увольнения. Об этом сообщил пресс-секретарь президента Шерзод Асадов.
В частности, постановлением президента Республики Узбекистан Абдуллаев Бекмурод Тожимирзаевич освобожден от должности заместителя министра внутренних дел Республики Узбекистан – начальника Департамента общественной безопасности.
Также распоряжением Президента Республики Узбекистан Турсунов Рустам Рахмонович освобожден от должности начальника Департамента исполнения наказаний при Министерстве внутренних дел Республики Узбекистан.