O‘zbekiston Respublikasi Ichki ishlar vazirligining markaziy apparatida va hududlarda rahbarlik lavozimlariga tayinlandilar.
Unga ko‘ra, podpolkovnikUmarov Kamoliddin Baxriddinovich Ichki ishlar vazirligi Jizzax akademik litseyi direktori lavozimiga;
mayor Abdullayev Shuxrat Rasuljanovich Qoraqalpog‘iston Respublikasi IIV Patrul-post xizmati va jamoat tartibini saqlash boshqarmasi boshlig‘i lavozimiga;
polkovnik Alikariyev Murodilla Saydullayevich Toshkent shahar IIBB Patrul-post xizmati va jamoat tartibini saqlash boshqarmasi boshlig‘i lavozimiga;
mayorAmanov Ismoil Isoqulovich Jizzax viloyati IIB Tashkiliy boshqarma boshlig‘i lavozimiga;
podpolkovnik Xo‘jaxonov Avazbek Ergashevich Namangan viloyati IIB Namangan shahar bo‘yicha ichki ishlar organlari faoliyatini muvofiqlashtirish boshqarmasi boshlig‘i lavozimiga;
polkovnik Dadajanov Muxammadjon Ibragimovich Namangan viloyati IIB Mingbuloq tumani ichki ishlar bo‘limi boshlig‘i lavozimiga;
mayor Abduvaliyev Umarjon Xasanboyevich Namangan viloyati IIB Norin tumani ichki ishlar bo‘limi boshlig‘i lavozimiga;
mayor Muxammadiyev Otabek Rustamovich Samarqand viloyati IIB Kattaqo‘rg‘on shahar ichki ishlar bo‘limi boshlig‘i lavozimiga;
mayor Ibragimov Baxodir Botirovich Samarqand viloyati IIB Oqdaryo tumani ichki ishlar bo‘limi boshlig‘i lavozimiga tayinlandi.

В системе МВД произошли новые назначения
Подполковник Умаров Камолиддин Бахриддинович назначен директором Джизакского академического лицея МВД.
Майор Абдуллаев Шухрат Расульжанович назначен начальником Управления патрульно-постовой службы и охраны общественного порядка МВД Республики Каракалпакстан.
Полковник Аликариев Муродилла Сайдуллаевич назначен начальником Управления патрульно-постовой службы и охраны общественного порядка ГУВД города Ташкента.
Майор Аманов Исмоил Исокулович назначен начальником Организационого управления УВД Джизакской области.
Подполковник Хужахонов Авазбек Эргашевич назначен начальником Управления координации деятельности органов внутренних дел по городу Наманган.
Полковник Дадажанов Мухаммаджон Ибрагимович назначен начальником Мингбулакского РОВД Наманганской области.
Майор Абдувалиев Умаржон Хасанбоевич назначен начальником Нарынского РОВД Наманганской области.
Майор Мухаммадиев Отабек Рустамович назначен начальником ОВД города Каттакурган Самаркандской области.