Ijevskdagi maktablardan birida otishma yuz berdi. O‘quvchilar va o‘qituvchilar binodan evakuatsiya qilingan. Voqea joyida favqulodda xizmatlar ishlamoqda.
Otishma dars vaqtida sinfga bostirib kirgan noma’lum shaxs tomonidan sodir etilgan. Dastlabki ma’lumotlarda yuz bergan otishma natijasida uch kishi: ikki bola va qo‘riqchi yaralangani aytilgan edi.
Keyinroq esa otishma qurbonlari soni 6 kishiga yetgani ular orasida bolalar ham borligi ma’lum qilindi. Shuningdek, 20 nafar kishining jarohatlangani, ularning ba’zilari derazadan sakrab qochib chiqayotganida yaralangani aytilmoqda.
Udmurtiya rahbari Brechalov Ijevskdagi otishma ketayotgan maktabga yetib borgan. U, shuningdek, halok bo‘lganlar orasida bolalar ham borligini tasdiqlagan.
«Ijevskdagi maktabda otishma oqibatida qo‘riqchi halok bo‘ldi», – degan viloyat rahbari.
Yaralangan o‘quvchilar binodan evakuatsiya qilinmoqda.
Mamlakat IIV qurbon bo‘lgan va jarohatlanganlar haqida bayonot berib, qotilning o‘z joniga qasd qilganini ma’lum qildi.

Мужчина открыл стрельбу в одной из российских школ. Среди погибших 7 школьников (видео)
Сегодня, 26 сентября, в одной из российских школ в Ижевске неизвестный мужчина в черной одежде ворвался в класс во время урока и открыл стрельбу.
По данным СМИ, число погибших результате стрельбы составило 13 человек, из них 7 школьников. Число пострадавших возросло до 20.
Человек, устроивший стрельбу, был вооружен двумя травматическими пистолетами, переделанными под стрельбу боевыми патронами.
Позже нападавший был найден мёртвым в одном из кабинетов. Предварительно, он покончил с собой.
Следователи установили личность напавшего на школу. Им оказался 34-летний Артём Казанцев. Он родился в Ижевске и закончил школу, на которую напал.